Radio 2019-10-23
9

Halo.Radio będzie zbierać pieniadze na reporterski wyjazd Wiktora Batera do Rożawy

Internetowe Halo.Radio, które rozpoczęło nadawanie 1 października br. uruchomi zbiórkę pieniędzy na wyjazd Wiktora Batera do Rożawy w Syrii. Na wyprawę dziennikarza potrzeba 25 tys. złotych, materiały reporterskie miałby przygotowywać przez 10 dni.

Halo.Radio to internetowe medium, w którym słuchacze mogą na bieżąco komentować to, co dzieje się na antenie oraz oglądać transmisję live ze studia za pośrednictwem YouTube lub strony internetowej halo.radio. Założył je publicysta Kuba Wątły, który po 10 latach pracy w lipcu br. odszedł z Superstacji.

We wtorek podczas transmisji live na Facebooku ogłosił, że w tym tygodniu ruszy zbiórka na wyprawę reporterską Wiktora Batera do Rożawy. Dziennikarz miałby pokazać kulisy tureckiej inwazji na Syrię, gdzie wskutek krwawych walk ginie ludność cywilna. Polskie media niewiele poświęcają miejsca na opisywanie, jak wygląda życie tysięcy osób wskutek tego konfliktu.

Miałby zrobić to współpracujący z Halo.Radiem Wiktor Bater (wraz z osobą, która ma zabezpieczać jego życie i zdrowie) i przez 10 dni relacjonować, jak wygląda sytuacja w Rożawie. Wątły oszacował, że na ten cel potrzeba 25 tys. złotych. - Aby pokazać światu, jak wygląda prawda z tego miejsca, z miejsca, które ocieka krwią w sposób nieprawdopodobny i taki, jakiego nie zobaczycie i nie usłyszycie w tzw. mediach liberalnych, a tym bardziej prawicowych. Rzecz nie w tym, aby pokazać hektolitry krwi, a aby pokazać, jak dramatyczna jest sytuacja osób w tamtej części świata - argumentował. Na razie nie podano, kiedy zbiórka miałaby się rozpocząć, prawdopodobnie będzie to w tym tygodniu.

Wątły dodał, że na obecnym etapie wpłaty od słuchaczy i patronów starczają na pokrycie w ok. ¾ wydatków związanych z funkcjonowaniem medium. Stwierdził też, że sam nie zarabia ze swojej działalności „ani złotówki".

Audycje o edukacji seksualnej

Halo.Radio nadaje codziennie od 7.00 do 10.00 z przerwą do 15.00, podczas której są emitowane powtórki poranka oraz pasma z 21.00-23.00. Kolejne, dwugodzinne programy do 23.00 prowadzą m.in. dr Tomasz Kowalczuk, Konrad Szołajski czy Radek Masłowski. Swoje audycje też mają: Maciej Wiśniowski, Irina Novokhatko, Jacek Zimnik, Renata Gluza, Estera Prugar, Marcin Celiński, Jan Śpiewak, Przemysław Witkowski czy Tomasz Raczek.

Kuba Wątły, zapowiedział, że kolejnym krokiem będzie uruchomienie od 31 października "radiowej kozetki”, która ma być swego rodzaju gabinetem psychologicznym. Między 23.00 a 1.00 mają być poruszane na antenie tematy z zakresy psychoseksualności.

Dodatkowo planuje powstanie codziennego, dwugodzinnego programu dla dzieci i młodzieży, poświęconego zagadnieniom z zakresu edukacji seksualnej.

Halo.Radia można słuchać i oglądać na Facebooku, YouTube'a, za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji dostępnej na Androida i iOS. Z każdej audycji dostępne są też podcasty, które można odtwarzać m.in. na Spotify.
 
Widzowie i słuchacze mogą współtworzyć programy, zadając pytania za pośrednictwem mediów społecznościowych, a także poprzez dwie linie telefoniczne łączące ich ze studiem Halo.Radia. Prowadzący rozmawiają z gośćmi i na bieżąco odnoszą się do tematów proponowanych także przez internautów. Hasłem medium jest "Halo.Radio. Medium Obywatelskie - pierwsze radio do gadania”.

Wiktor Bater niedawno odszedł z Superstacji w związku ze zmianą profilu kanału na rozrywkowo-tabloidowy, gdzie przez 4 lata był szefem newsroomu. W swojej karierze był m.in. korespondentem Polskiego Radia w Moskwie, a następnie przez osiem lat telewizji TVN i kolejno dla TVP. Następnie był korespondentem „Wydarzeń” oraz Polsat News w Moskwie, tygodnika „Wprost”, współpracował z Radiem Zet. Napisał książkę „Nikt nie spodziewa się rzezi: notatki korespondenta wojennego”.

Autor: NB

KOMENTARZE (9) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas