Telewizja2023-01-08
8

Grupa MWE chwali się zakupami programowymi

Grupa MWE, która jest m.in. nadawcą kanału Antena HD, poinformowała o zakupie praw do emisji kilkudziesięciu filmów i 30 programów. Ponadto firma Michała Winnickiego pracuje nad wdrożeniem aplikacji na telewizory Smart TV i portalu dostępnego w ramach telewizji hybrydowej HbbTV.

Nadawca poinformował, że pięć filmów zostało już pokazanych w święta. To „Suburra”, „Dziennik nowoczesnego taty”, „Happy New Year”, „Ja chcem być chłop!"  i „Potwór z Głębin”. Wyniki oglądalności miały być bardzo zadowalające. - W MWE Networks zrobiliśmy gigantyczne zakupy programowe: Kilkadziesiąt filmów w tym ponad 20 premier, 2 wciągające od pierwszej sekundy seriali akcji oraz 30 programów - stwierdził Karol Warda, dyrektor kanałów i produkcji MWE Networks.

W lutym stacja ma wyemitować serial o porwanym chłopcu. Obecnie trwają prace nad jego udźwiękowieniem. Firma nie zdradza tytułu, ani z jakiego kraju to produkcja. - Nasze obfite zakupy programowe są przeznaczone do całego portfolio grupy kanałów MWE. Większość programów będzie na Antena HD, TVC i Filmax. Weszliśmy we współpracę z innym nadawcą i będziemy emitować w naszym specjalnym paśmie ich najlepsze produkcje, które na 100% zaciekawią naszych wymagających widzów - dodał Warda.

Zobacz także: Kanał z MUX-1 nie może zrezygnować z kodeka HEVC. „Działanie na szkodę nadawców”

MWE Networks poinformowała też, że w grudniu Julia Rykaczewska objęła stanowisko sekretarza programowego Antena HD i będzie odpowiadała za ramówkę stacji dostępnej w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej, w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

Firma Winnickiego pracuje nad własnymi aplikacjami

Grupa MWE chce rozwijać nie tylko tradycyjne formy dystrybucji swoich stacji, ale w 2023 roku planuje uruchomić własny serwis streamingowy. Będzie dostępny zarówno na telewizorach Smart TV.  Ponadto ma pojawić się portal HbbTV. Firma nie zdradza czy usługa będzie odpłatna, ani na jakich urządzeniach będzie można z niej skorzystać. Najbardziej popularne systemy operacyjne Smart TV to Android TV, Tizen i WebOS.

- Serwis VOD uruchomimy po przejęciu sieci kablowych z bazą aktywnych abonentów. Nie chcemy startować liczbą abonenta od zera. Chcemy kupić kilka małych kablówek, aby zebrać powiedzmy 50 tys. abonentów na start. Przy takiej skali prowadzenie własnej platformy IPTV i OTT będzie rentowne od pierwszego dnia - zapowiedział jeszcze w październiku ub.r. w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, założyciel grupy MWE Networks.

TVN Warner Bros. Discovery szacuje, że w Polsce jest 800 tys. telewizorów z aktywną usługą HbbTV. Hybrydowa telewizja pozwala na oferowanie przez nadawców i operatorów multipleksów aplikacji z dodatkowymi kanałami lub wideo na żądanie. Polscy widzowie za darmo mogą korzystać z platform TVP VOD, TVP GO, Polsat GO, Legia TV, programu telewizyjnego i aplikacji ze stacjami radiowymi od Emitela. Warunkiem korzystania z nich jest posiadanie telewizora obsługującego HbbTV, który jest podłączony do internetu.

Nadawca podaje, że w grudniu 2022 roku udział w rynku Antena HD w grupie 16-59 lat wyniósł 0,45 proc., natomiast w grupie 7-74 lata 0,43 proc. W portfolio MWE Networks są stacje: Antena HD, Power TV, Nuta TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, TVC, Filmax i Xtreme TV. 

Autor:ag

KOMENTARZE(8)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas