Telewizja 2022-08-12
1

Nowe kanały w Canal+ online

Abonenci satelitarni Canal+ w Canal+ online mogą już oglądać m.in. kanał CBS Europa Abonenci satelitarni Canal+ w Canal+ online mogą już oglądać m.in. kanał CBS Europa

Abonenci satelitarni platformy cyfrowej Canal+ w serwisie Canal+ online zyskali dostęp do kanałów: Food Network, Stars TV, Polsat 2, Polsat News 2, Polsat 2, Zoom TV, CBS Europa i CBS Reality. Zmiany nie objęły subskrybentów.

Serwis Canal+ online ruszył w maju 2020 roku. Najpierw operator płatnej telewizji skupiał się na pozyskaniu subskrybentów, którzy chcą korzystać z jego oferty, ale niekoniecznie wiązać się długoterminową umową. W późniejszym etapie zaczął promować Canal+ online wśród abonentów satelitarnych. Udostępnił im większość kanałów, do których mają dostęp w pakietach satelitarnych. Canal+ online zastąpił starą aplikację nc+ GO, która nie była dostępna na telewizorach i przystawkach z Android TV/Google TV, Tizen, WebOS, tylko na komputerach lub urządzeniach mobilnych. Z nowej aplikacji można korzystać na telewizorach ze Smart TV.

Canal+ online z kanałami naziemnymi?

Food Network, Stars TV, Polsat 2, Polsat News 2, Polsat 2, Zoom TV, CBS Europa i CBS Reality to jedne z ostatnich stacji, które są obecne w ofercie satelitarnej Canal+, a nie były dotychczas dostępne w serwisie online. Nadal subskrybenci i abonenci za pośrednictwem aplikacji nie mogą oglądać np. TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TTV, Polsatu, TV4, TV6, TV Puls, Puls 2.

O dołączenie TVP1, TVP2, TVN i Polsatu operator płatnej telewizji pytał subskrybentów Canal+ online w specjalnej ankiecie. Wciąż nie wiadomo czy i kiedy to nastąpi. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uważa, że stacje znane jeszcze z analogowej oferty naziemnej (TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN i TV Puls) powinny być w myśl zasady „must carry, must offer” dostępne w serwisach streamingowych oferujących linearne stacje. Właściciele takich platform nie stosują się do tych zaleceń regulatora, bo chcą rozwijać własne aplikacje.

Ostatnio serwis streamingowy Canal+ online zmodyfikował swoją ofertę pakietową. Aby z niego skorzystać, nie trzeba już płacić 45 zł miesięcznie. Za 29 zł można nabyć pakiet Canal+ bez kanałów sportowych tego nadawcy.

Rośnie liczba subskrybentów Canal+

W I półroczu 2022 roku przychody Grupy Canal+ wyniosły 2,873 mld euro, co oznacza wzrost o 3,3 proc. w porównaniu z pierwszą połową ub.r. Nadawca miał 23,9 mln abonentów i subskrybentów. Przed rokiem było to 22,4 mln. Na europejskich rynkach, nie uwzględniając Francji, pozyskał 352 tys. klientów.

We Francji kontynentalnej Canal+ miał 9,589 mln abonentów i subskrybentów. To wzrost o prawie 700 tys. W krajach europejskich baza abonencka wzrosła 5,457 mln do 5,809 mln. Trudno oszacować ilu spośród 352 tys. nowych klientów to Polacy. Firma posiada bowiem platformy cyfrowe i serwisy streamingowe m.in. w Czechach, Słowacji, Rumunii, na Węgrzech, Austrii, Belgii, Luksemburgu i Holandii.

Najwięcej nowych klientów Canal+ pozyskał w Afryce. Ich liczba przed rokiem wynosiła 5,952 mln, a obecnie to 6,561 mln. Tym samym przybyło ich 609 tys. 155 tys. abonentów i subskrybentów Canal+ stracił w krajach APAC, a 20 tys. na terytoriach zamorskich. Dzięki nowym subskrypcjom na zagranicznych rynkach Canal+ pozyskał łącznie 786 tys. nowych klientów. W serwisie korporacyjnym Canal+ Polska informuje, że posiada 2,7 mln abonentów. Takie same dane operator podał jednak przed rokiem. Nie wiadomo zatem czy informacje dotyczące bazy abonenckiej nad Wisłą są jeszcze aktualne.

Autor: ag

KOMENTARZE (1) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas