Telewizja2022-12-13
7

Kolejny multipleks wznowił nadawanie. W ofercie pięć kanałów

Antena do naziemnej telewizji cyfrowej (fot. Shutterstock.com)Antena do naziemnej telewizji cyfrowej (fot. Shutterstock.com)

Multipleks lokalny MUX-L3, którego operatorem jest spółka MWE Networks, ponownie jest emitowany z nadajnika w Tomaszowie Mazowieckim. Na razie oferta programowa multipleksu liczy pięć stacji.

- Nadajnik i antena w Tomaszowie Mazowieckim są zamontowane i gotowe do pracy. Czekamy na uruchomienie łącza transmisji danych, które może ruszyć w każdej chwili - nawet dzisiaj - mówił nam w czwartek Michał Winnicki, właściciel MWE Networks. Emisja multipleksu ruszyła w piątek wieczorem.

Inma jest teraz lokalizacja nadajnika, co jest efektem zakończenia współpracy z Emitelem. MUX -L3 nie jest już nadawany z wieży przy ulicy Mościckiego w Tomaszowie Mazowieckim, a z komina byłych Zakładów Włókien Chemicznych Wistom (stamtąd nadaje tomaszowskie Radio Fama oraz Polskie Radio 24).

MUX-L3 wrócił z pięcioma kanałami

Widzowie informują, że aktualnie na reaktywowanym multipleksie można oglądać pięć stacji. Są to: TV Okazje, Junior Music, STARS.TV, TVC i Filmax. Sygnał nadawany jest na kanale 36.

Wcześniej w skład MUX-L3 wchodziły kanały: Antena HD, Filmax, Junior Music, Nuta.TV, Nuta Gold, Power TV, Red Carpet, Stars.TV, TV Okazje, TV Puls, TV Puls 2, TVC i XtremeTV. Multipleks w Tomaszowie Mazowieckim i Częstochowie przestał nadawać z końcem czerwca, bo Grupa MWE zakończyła współpracę z firmą Emitel, która posiada m.in. nadajnik na Górze Kamieńsk niedaleko Radomska.

Mieszkańcy tych okolic nie stracili jednak dostępu do multipleksu. Od tego czasu sygnał nadawany był z nadajnika w Amelinie koło Radomska. Tej gminy nie zapisano jednak w decyzji rezerwacyjnej Urzędu Komunikacji Elektronicznej dla MUX-L3, a do UKE zaczęły docierać sygnał o prowadzonej przez MWE Networks emisji. W połowie listopada multipleks zniknął z eteru, a UKE wszczął postępowanie wyjaśniające.

Wkrótce MWE Networks planuje wznowić nadawanie multipleksu na terenie Częstochowy.

Grupa Michała Winnickiego posiada też MUX-L1 (Jelenia Góra, Lubań, Bolesławiec) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica, Kobierzyce). W październiku reaktywowała multipleks eksperymentalny w Katowicach, natomiast trzy tygodnie temu wznowił działalność MUX w Szczecinie. MWE posiadała też pozwolenie na emisję próbną w Warszawie, ale nigdy ona nie ruszyła. Firma miała problemy z pozyskaniem lokalizacji dla nadajnika.

Autor:PP

KOMENTARZE(7)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas