Prasa2021-01-06
1

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin w „Kulturze Liberalnej”

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, fot. Kultura LiberalnaKatarzyna Skrzydłowska-Kalukin, fot. Kultura Liberalna

Do zespołu „Kultury Liberalnej” (Fundacja Kultura Liberalna) dołączyła Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, dziennikarka pracująca wcześniej m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Wprost”. Będzie współpracować z działem politycznym, zajmie się kompleksowo nowym projektem - bazą wiedzy o kondycji rządów prawa w Polsce, na Węgrzech czy w Czechach.

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin jest dziennikarką, autorką książek o tematyce społecznej. Pracowała w „Gazecie Wyborczej”, „Życiu”, „Dzienniku Polska Europa Świat”, „Newsweeku”, a ostatnio współpracowała, a następnie pracowała we „Wprost”.

Z tym tytułem rozstała się w marcu 2020 roku, gdy wydawca zmienił formułę pisma, stawiając wyłącznie na elektroniczne wydania.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarka podkreśla: - Bardzo się cieszę, w nowej redakcji będę robić bardzo pożyteczny projekt. Będę koordynować pracę z partnerami zagranicznymi i pracować nad Polską. W ramach projektu powstanie platforma, na której pojawi się studium kolejnych etapów kryzysu, opisane, co ważne, w zrozumiały sposób.

„Kultura Liberalna” to internetowy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany przez Fundację Kultura Liberalna. Kolejne numery ukazują się co wtorek. Pismo koncentruje się na prawach człowieka (z naciskiem na prawa kobiet i osób LGBTQ), pluralizm debaty publicznej i przyszłości Europy. Redaktorem naczelnym jest Jarosław Kuisz, z pismem współpracują m.in. Adam Bodnar, Katarzyna Kasia, Wojciech Engelking, Eliza Kącka, Jacek Wakar, Piotr Tarczyński czy Paweł Śpiewak.

Skrzydłowska-Kalukin jest autorką książek m.in. „Gajka i Jacek Kuroniowie”, „Twoje życie w moich rękach, opowieść o polskiej służbie zdrowia”, współautorką „Rodziny Himalaistów” i „Dziewięciu rozmów o aborcji”. Zajmuje się sprawami społecznymi, obywatelskimi, równościowymi.  W Kulturze Liberalnej będzie pracowała przy projekcie „W obronie liberalnej demokracji liberalnej w Europie Środkowej i Wschodniej”. Ma on na celu stworzenie bazy wiedzy o kondycji rządów prawa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Bułgarii w ostatnich latach.

Autor:jk

KOMENTARZE(1)DODAJOPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas