Radio2023-01-31
28

Muzo.FM eksperymentuje z ramówką. Wniosek w sprawie zmiany nazwy? "Zostawmy to"

Po trzech miesiącach od informacji o kupnie przez Grupę ZPR Media od Telewizji Polsat Muzo.FM nadal nie wiadomo, kiedy stacja zmieni się w Eskę Rock. Obaj nadawcy nie chcą o tym rozmawiać. - To nasz wewnętrzny problem - słyszymy. Tymczasem w Muzo.FM po raz kolejny zmieniono ramówkę.

Pod koniec października ogłoszono sprzedaż Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Oznacza to, że po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Nowy właściciel planuje na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Na naszych łamach Zbigniew Benbenek, prezes Grupy ZPR Media, zapowiadał, że chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM zagra Eska Rock. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał Zbigniew Benbenek.

Nadal bez wniosku o zmianę nazwy

Po trzech miesiącach prezes Grupy ZPR Media nie chce odpowiedzieć wprost na pytanie, kiedy stacja przejęta od Polsatu zacznie nadawać jako Eska Rock. - Gdy Muzo.FM zniknie z eteru, będziemy o tym informować - ucina Benbenek i dodaje, że Grupa ZPR Media nie wycofuje się z deklaracji o przejęciu rozgłośni nadal należącej do Telewizji Polsat.

Zapytaliśmy też Zbigniewa Benbenka, czy nadal zależy mu, by Muzo.FM szybko przekształciło się w Eskę Rock, co zapowiadał na naszych łamach na początku grudnia. - Zostawmy to. To nasz wewnętrzny problem. Nie możemy informować mediów, zanim nasze procedury nie zostaną załatwione z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji - usłyszeliśmy.

Również Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, był mało rozmowny w sprawie zmiany nazwy z Muzo.FM na Eskę Rock. - Nie mówiliśmy, że złożymy wniosek w tej sprawie w ciągu miesiąca czy dwóch. Nie wiem, skąd ten niepokój. Rozumiem zatroskanych słuchaczy, ale wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - powiedział nam w poniedziałek rzecznik Telewizji Polsat. Jak dodał, jeszcze w zeszłym tygodniu wniosek dotyczący zmiany nazwy nie został złożony do KRRiT.

Czy Telewizji Polsat nie zależy na szybkiej finalizacji procesu sprzedaży rozgłośni? - Wszystko ma swój czas i miejsce. Przyjdzie taki moment, gdy wniosek zostanie złożony, a KRRiT go rozpatrzy - dodaje Matwiejczuk.

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, potwierdza: - Wniosek o zmianę nazwy Muzo.FM na Eskę Rock w dalszym ciągu nie wpłynął.

Frączek: "Próbujemy różnych rozwiązań"

W poniedziałek, 30 stycznia Muzo.FM po raz kolejny w tym miesiącu wprowadziło zmiany w ramówce. "Halo Muzo", dotychczasowe popołudniowe pasmo, w którym Idalia Tomczak i Konrad Olszewski rozmawiają ze słuchaczami na zaproponowane przez gospodarzy programu tematy, pojawiło się o poranku (w godz. 7-10). Dalej w ramówce są już pasma towarzyszące: w godz. 10-13 prowadzi je Robert "Pegaz" Zawieja, w godz. 13-16 - Michał Cieślik, w godz. 16-19 - Marta Trybura, a w godz. 19-22 - Kamil Szabłowski.

- Pozmieniała się obsada, ćwiczymy - przyznaje Zbigniew Frączek, szef programowy Eski Rock, od listopada odpowiadający także za ramówkę Muzo.FM. - W poniedziałek pierwszy raz w porannym programie pojawili się Idalia i Konrad. Zobaczymy, jak się będą czuli o tej porze. Próbujemy różnych rozwiązań. Przysłuchujemy się, jak poszczególne osoby sprawdzają się w kolejnych pasmach. Nie potrafię powiedzieć, czy obecna ramówka jest docelową.

Jak dodaje Zbigniew Frączek, w tym tygodniu zmieniać się pasmami mają Marta Trybura i Kamil Szabłowski.

Na początku stycznia Muzo.FM nadawało tylko 12 godzin dziennie programu na żywo (w godz. 7-19). W pozostałym czasie grała muzyka. Pisaliśmy na naszych łamach, że wielu słuchaczy w mediach społecznościowych rozgłośni krytykowało zmiany, jakie w ostatnich tygodniach zaszły w stacji. A jeszcze w październiku ramówka Muzo.FM była zupełnie inna. Pasm było więcej i trwały dwie godziny. Nadawano je w godz. 6-22. Każdego dnia na antenie można było usłyszeć ponad dziesięciu prowadzących. W ramówce były też codzienne autorskie audycje muzyczne. Dziś nie ma ani jednej.

Z najnowszego badania Radio Track (październik-grudzień 2022) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,4 proc. (rok temu w analogicznym okresie było to 0,5 proc.).

Autor:ram

KOMENTARZE(28)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas