Radio2016-12-05
4

Krzysztof Świątek kierownikiem redakcji publicystyki Polskiego Radia 24. Zapowiada szersze grono gości

Krzysztof Świątek, fot. Polskie RadioKrzysztof Świątek, fot. Polskie Radio

Krzysztof Świątek jako kierownik redakcji publicystyki Polskiego Radia 24 będzie też gospodarzem niektórych programów w stacji. - Zamierzam wprowadzić nowych ludzi do debaty, rozszerzyć krąg zapraszanych gości, np. o ekonomistów reprezentujących prospołeczny punkt widzenia, a także reprezentantów związków zawodowych i organizacji obywatelskich - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Z początkiem grudnia Krzysztof Świątek zakończył pracę w „Tygodniku Solidarność”, w którym od sierpnia ub.r. był redaktorem naczelnym, a ogółem pracował przez 12 lat.

Pod koniec bieżącego miesiąca Świątek obejmie funkcję kierownika redakcji publicystyki Polskiego Radia 24. Zastąpi Krzysztofa Gottesmana, który ponad miesiąc temu został zastępcą Tomasza Kuca, nowego dyrektora i redaktora naczelnego rozgłośni.

- Chciałbym,  aby debaty w Polskim Radiu 24 miały charakter pojedynku na argumenty, a nie słownego, obustronnego ataku adwersarzy, który zamienia się w kakofonię dźwięków. Ta druga formuła jest serwowana widzom i słuchaczom części stacji radiowych i telewizyjnych. Chcę, aby słuchacze otrzymywali analizę zjawisk, by istotny temat był drążony przez dziennikarzy, by dochodzić do istoty spraw. Takie zadania przede mną postawiono - wylicza Krzysztof Świątek w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. Zaznacza, że będzie też gospodarzem niektórych audycji.

- Zamierzam wprowadzić nowych ludzi do debaty, rozszerzyć krąg zapraszanych gości, np. o ekonomistów reprezentujących prospołeczny punkt widzenia, a także reprezentantów związków zawodowych i organizacji obywatelskich - zapowiada.

Polskie Radio 24 jest obecne w nadawaniu analogowym od początku września br.. W ramówce stacji oprócz serwisów informacyjnych jest kilkadziesiąt audycji autorskich.

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Polskie Radio 24 miało 0,3 proc. udziały w rynku słuchalności.

Autor:tw

KOMENTARZE(4)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas