Radio2024-01-28
35

Małgorzata Błażewicz, znana z Radia Eska, dołącza do Radia Łódź

Znana słuchaczom z Radia Eska i programu „Wrzuć na luz z Eską Łódź” Małgorzata Błażewicz zasili ekipę Radia Łódź. - Praca radiowca nie jest mi obca, podchodzę do niej z dużą ekscytacją i ogromnie się cieszę, że mam możliwość powrotu do radia – mówi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Błażewicz.

Reorganizację regionalnych rozgłośni radiowych rozpoczęła 29 grudnia 2023 r. decyzja ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, który postawił w stan likwidacji 17 spółek publicznego radia. W kolejnych tygodniach do stacji wkroczył likwidator Paweł Kusak, który powołał pełnomocników i osobnych dla każdej rozgłośni likwidatorów. 

Kilka dni temu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jacek Grudzień – likwidator spółki w łodzi o sytuacji w Radiu Łódź mówił: - Największą bolączką personalną radia jest moim zdaniem zbyt mała liczba reporterów i osób zaangażowanych bezpośrednio w programy informacyjne – zaznaczał.

Dziś już wiadomo, że zespół uzupełni Małgorzata Błażewicz. – Tak, mogę potwierdzić, że dołączam do ekipy Radia Łódź– mówi. Na pytanie, czy została zaproszona do tworzenia "nowego" Radia Łódź, czy sama zabiegała o pracę, odpowiada: - Można powiedzieć, że spotkaliśmy się w połowie drogi – przyznaje. 

Małgorzata Błażewicz w serwisach informacyjnych Radia Łódź

Błażewicz mówi o sobie, że jest napływową łodzianką, a praca radiowca nie jest jej obca. – W Łodzi mieszkam od 19 lat. W mediach, głównie w radiu, pracuję od ponad 25 lat. Zaczynałam w mniejszych lokalnych stacjach. W Łodzi pracowałam w Radiu Złote Przeboje oraz ostatnio, przez niemal 14 lat, w Radiu Eska Łódź – wymienia dziennikarka.

- Byłam wydawczynią serwisów informacyjnych, serwisantką, a w 2014 roku zaczęłam współprowadzić program „Wrzuć na luz z Eską Łódź”. W 2022 roku w wyniku reorganizacji anteny i likwidacji programu zostałam zwolniona z Radia Eska Łódź – opowiada.

CZYTAJ TAKŻE: Plan likwidatora dla regionalnych stacji radiowych Polskiego Radia: zbadać, wdrożyć i naprawić

Błażewicz od połowy lutego będzie współpracować z newsroomem i czytać serwisy informacyjne.  - Do pracy radiowca podchodzę z dużą ekscytacją i ogromnie się cieszę, że mam możliwość powrotu do radia - w tym przypadku do Radia Łódź, miejsca z piękną nadawczą historią. Mam nadzieję, że reorganizacja przyniesie nową jakość Radia Łódź i że stanie się ono najchętniej wybieraną stacją lokalną - mówi.

- Dla mnie najważniejsze w pracy w lokalnej stacji jest być blisko słuchacza w Łodzi i informować go o tym, co dzieje się w jego mieście – zaznacza Małgorzata Błażewicz. 

Co się dzieje w Radiu Łódź? Likwidator mówi tylko ogólnikowo

W ostatnich dniach z Radia Łódź odeszła Lidia Lasota – twórczyni programów katolickich w TVP i wcielająca się w „normalnego człowieka” w „Motelu Polska”. To za jej czasów redakcja pomijała takie wydarzenia jak marsz łodzian po śmierci Izabeli z Pszczyny czy konferencję przed Finałem WOŚP. Wraz z prezesem Arkadiuszem Paluszkiewiczem doprowadziła do to upolitycznienia rozgłośni. 

CZYTAJ TAKŻE: RMF FM na czele słuchalności w Łodzi, Eska wyprzedziła Radio ZET

Jakie będą zmiany w rozgłośni? -  Działania dotyczące ramówki i spraw personalnych nie mogą być podejmowane pochopnie. Realnie poza tak zwanymi „kosmetycznymi zmianami” będziemy o nich mogli mówić wiosną. Ramówka będzie wypracowana z zespołem. Jest zbyt wcześnie, żeby mówić o tym jaki będzie miała kształt – mówi likwidator Jacek Grudzień. 

- Jeśli chodzi o sprawy personalne jestem jeszcze zbyt krótko w spółce, żeby publicznie wypowiadać się o tych zmianach. Jeśli takie będą dokonywane, najpierw będzie informowany o tym zespół w tym zainteresowani, a później media. Jesteśmy w trakcie rozmów z pracownikami, przeglądu stanowisk, lektury dokumentów. Dokładna ich analiza będzie podstawą do podejmowania decyzji – komentuje Grudzień. 
 

Autor:Joanna Dolecka

KOMENTARZE(35)DODAJOPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas