Internet2020-11-18
44

Marcin Meller szykuje kilka transferów dziennikarskich do Wirtualnej Polski. „Będą symetryści, konserwatywni, liberalni”

Marcin Meller, fot. Wirtualna PolskaMarcin Meller, fot. Wirtualna Polska

Nowy redaktor Wirtualnej Polski Marcin Meller zapowiedział, że w najbliższym czasie do redakcji dołączy kilka nowych osób. - Chcę utrzymać wyniki Wirtualnej Polski i dodać to, co rozumiem jako tradycyjne wartości dziennikarskie - podkreślił.

Marcin Meller stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski zajmuje od początku bieżącego tygodnia. Funkcja ta nie była obsadzona na stałe od lutego br., kiedy odwołano Tomasza Machałę (pozostał w Wirtualnej Polsce jako szef WP Pilot). W ostatnim okresie obowiązki naczelnego pełnił Piotr Mieśnik, który teraz jest wicenaczelnym.

- Chcę utrzymać wyniki Wirtualnej Polski i dodać to, co rozumiem jako tradycyjne wartości dziennikarskie: jakość, prestiż. Jestem dziennikarzem od prawie 30 lat i opierający się na tym doświadczeniu, na różnych miejscach, w których pracowałem, od różnych mistrzów się uczyłem - chciałbym dodać jakości do treści Wirtualnej Polski - zapowiedział Meller we wtorek podczas wideokonferencji.

Według badania Mediapanel w październiku br. serwisy i aplikacje internetowe Grupy Wirtualna Polska odwiedziło 21,78 mln internautów, co dało 75,1 proc. zasięgu, a sam portal WP.pl zanotował 18,2 mln użytkowników i 62,8 proc. zasięgu.

Marcin Meller w ostatnich latach oprócz pracy w Grupie Wydawniczej Foksal był publicystą: wraz z przejęciem do Wirtualnej Polski przestał pisać felietony do „Newsweek Polska”, natomiast nadal będzie prowadził „Drugie śniadanie mistrzów” w TVN24.

- Nie da się ukryć, że nie skąpiłem przez lata swoich poglądów na różne tematy w różnych miejscach: mediach, w których pracowałem, w mediach społecznościowych, w których się bardzo dobrze czuję - przypomniał Meller.

Zapewnił, że jego prywatne poglądy nie będą rzutowały na linię redakcyjną Wirtualnej Polski. - Zdaję sobie sprawę, że jest różnica między wesołym felietonistą a redaktorem naczelnym. Po drugie, mam zamiar kontynuować tendencję, że Wirtualna Polska jest medium środka. Wiem, że to cenne dla odbiorców - podkreślił.

- Nie ma znaczenia, czy dziennikarz lub publicysta, który publikuje w WP, ma odmiennie ode mnie poglądy. Jeżeli to jest dobre, zachowuje jakość - super. Rozmawiałem z autorami o takich czy innych poglądach i myślę, że będziemy dobrze żyć razem - zapewnił nowy szef redakcji Wirtualnej Polski.

Meller na WP prędzej z felietonami niż w programie wideo

Marcin Meller planuje rozwój zespołu redakcyjnego WP. - Mam na myśli parę transferów wzmacniających. To będzie się działo pewnie w najbliższych tygodniach, może trochę dłużej - zapowiedział. - Bardzo chciałbym przyczynić się do promocji obecnych autorów Wirtualnej Polski - zaznaczył.

Czy skoro Meller postrzega Wirtualną Polskę jako „medium środka”, zaproponuje pracę tzw. symetrystom dziennikarskim, czy może kilku dziennikarzom liberalnym i kilku konserwatywnym? - Będą symetryści, będą liberalni, będą konserwatywni - odpowiedział. - Przez lata słyszałem, że jestem symetrystą, w związku z czym zbierałem bęcki i z jednej, i z drugiej strony. Nawet jeśli nie zgadzam się z dziennikarzami, którzy mają opinię symetrystów, to czuję do nich jakąś sympatię, solidarność, bo nie jest w naszym kraju łatwo być symetrystą - dodał.

Nowy naczelny WP na razie nie będzie gospodarzem żadnego programu wideo. Spytany o to zwrócił uwagę, że do redakcji portalu dołączył właśnie Patrycjusz Wyżga, który prowadzi kilka cykli wideo, ponadto w ramach jesiennej ramówki zaczęto emitować parę nowych programów.

- Po pierwsze, jest to dobrze zagospodarowane poletko. Po drugie, po ludzku nie chciałbym, żeby wyszło, że wchodząc z jakimś programem pozbawiam kogoś jego planów - uzasadnił.

Meller prędzej może zacząć pisać felietony do WP. - Myślę o tym. Zazwyczaj naczelni piszą bardzo poważne wstępniaki, komentarze. Wydaje mi się, że wyrobiłem sobie na rynku jakieś miejsce z moim sposobem pisania. Muszę dojść do wniosku, czy nie jest to zbyt żartobliwy sposób - stwierdził.

W kategorii informacji i publicystyki ogólnej (czyli bez treści regionalnych i o pogodzie) WP.pl w październiku br. miała 10,95 mln użytkowników i 37,77 proc. zasięgu (według Mediapanelu)

Meller przez lata w TVN24, „Polityce” i „Playboyu”

W latach 90. Marcin Meller pracował w tygodniku „Polityka”, w latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. Od 2012 roku pisał felietony do „Newsweek Polska”, wcześniej był felietonistą „Wprost”.

Ponadto Meller przez 6 lat, do lipca 2019 roku, wspólnie z Magdą Mołek prowadził „Dzień dobry TVN”. Dziennikarz wcześniej był gospodarzem programu w latach 2005-2008, występował razem z Kingą Rusin.

Z TVN Meller jest związany od 2000 roku, kiedy zaczął prowadzić reality-show „Agent”. Z kolei gospodarzem „Drugiego śniadania mistrzów” w TVN24 jest od 2009 roku.

Przez ostatnie cztery lata pracował jako dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Napisał książki „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawca arbuzów”, „Nietoperz i suszone cytryny”, a wspólnie z żoną Anną Dziewit-Meller - „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

Autor:Tomasz Wojtas

Więcej informacji:Marcin Meller, Wirtualna Polska, WP.pl

KOMENTARZE(44)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas