Prasa2014-10-01
16

Michał Broniatowski nowym redaktorem naczelnym “Forbesa”

Michał BroniatowskiMichał Broniatowski

Michał Broniatowski, były dyrektor polskiego i rosyjskiego oddziału Reuters, a obecnie członek rady nadzorczej TVN, od października br. zostanie nowym redaktorem naczelnym miesięcznika “Forbes” (Ringier Axel Springer Polska).

- Michał Broniatowski jest znanym i cenionym dziennikarzem, który posiada rozległe doświadczenie menedżerskie oraz szerokie kontakty w międzynarodowych mediach. Jestem przekonana, że Michał jako redaktor naczelny będzie dynamicznie rozwijał "Forbesa", również w nowych kanałach dystrybucji informacji - mówi Edyta Sadowska, prezes Ringier Axel Springer Polska.

Broniatowski rozpoczął karierę w 1979 roku w TVP, gdzie pracował do czasu stanu wojennego. Następnie był związany z brytyjską agencją telewizyjną ITN, Associated Press i z agencją Reutera. Od 1992 pełnił funkcję dyrektora polskiego oddziału Reutersa, który był pierwszym takim przedsięwzięciem w Europie Wschodniej, a od 1997 dyrektor przedstawicielstwa Reutersa w Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego.

Po powrocie do Polski w latach 2001-2002 Broniatowski budował strategię nowych mediów w Grupie ITI. Był członkiem Rady Dyrektorów ITI i członkiem rady nadzorczej Grupy Onet. Od 2003 do 2009 pełnił funkcję wiceprezesa prywatnej rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax, w której odpowiadał za międzynarodową działalność firmy. W latach 2009-12 kierował polskimi projektami internetowymi, a w 2013 współtworzył całodobowy kanał informacyjny na Ukrainie - Espreso TV. Obecnie pełni funkcję członka rady nadzorczej TVN.

Do sierpnia br. redaktorem naczelnym miesięcznika “Forbes” był Kazimierz Krupa. - Po ośmiu latach pracy w redakcji „Forbes” chcę się skupić na prowadzeniu kancelarii prawnej, którą niedawno otworzyłem - tak tłumaczył swoje odejście ze stanowiska (więcej na ten temat). Przez ostatni miesiąc pracami redakcji “Forbesa” kierował Jacek Pochłopień, wicenaczelny magazynu.

W I półroczu br. średnia sprzedaż ogółem “Forbesa” wyniosła 26 217 egz., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 8,10 proc. (dane ZKDP, dowiedz się więcej).

 

Autor:PP

KOMENTARZE(16)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas