Prasa2014-10-01
4

„National Geographic” liderem pism podróżniczych. „Voyage” z największym spadkiem (dane za I półrocze)

W I półroczu br. na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród miesięczników podróżniczych znalazł się „National Geographic Polska”. Prawie wszystkie tytuły zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił magazyn „Voyage”. Zyskały tylko „Podróże”.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem miesięcznika „National Geographic Polska” (Grupa Burda) w I półroczu 2014 roku wyniosła 40 475 egz. Była ona o 15,10 proc. niższa, niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

>>> Zobacz jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Na drugiej lokacie znalazł się także wydawany przez Burdę „NG Traveler”. Jego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 12,41 proc. i uplasował się na poziomie 24 672 egz.

Trzecią pozycję zajął miesięcznik „Podróże” (Murator). W I półroczu br. sprzedawał się on w liczbie 9 557 egz., po wzroście w skali roku o 2,65 proc. - jedynym w zestawieniu.

Z kolei najwięcej stracił plasujący się na czwartym miejscu magazyn „Voyage” (Marquard Media Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie zmalała bowiem o 23,90 proc. i wyniosła 9 262 egz.

Zobacz tabelę


W czerwcu 2014 liderem również był miesięcznik „National Geographic Polska”, którego wynik sprzedażowy w porównaniu do czerwca 2013 roku zmniejszył się o 11,44 proc. do 39 239 egz. Drugie miejsce należało do „NG Travelera” (26 771 egz., spadek o 12,61 proc.), natomiast trzecia lokata przypadła „Podróżom” (10 696 egz.; + 1,59 proc.).

Również i tutaj najwięcej stracił „Voyage” - było to 37,55 proc. do 8 221 egz.

Zobacz tabelę

 


Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Autor:Michał Kurdupski

KOMENTARZE(4)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas