Internet2022-06-09
3

Były szef Netfliksa: Walka ze współdzieleniem kont wymaga rozsądku

Marc Randolph, współzałożyciel i były szef Netfliksa twierdzi, że zapowiedziane przez serwis działania przeciwko współdzieleniu kont przez użytkowników wymagają ostrożności. - Nie można utrudniać współdzielenia kont osobom, które mają uzasadnione powody lub chcą korzystać z Netfliksa różnych miejscach - zaznacza Randolph.

W ostatnim raporcie biznesowym Netflix podał, że w pierwszym kwartale 2022 r. zanotował spadek liczby subskrybentów o 0,2 mln do 221,64 mln. To pierwszy taki przypadek od 2011 r.

Netflix przyznał, że jedną z przyczyn rozczarowujących wyników firmy jest kwestia współdzielenia jednego konta w serwisie przez kilku użytkowników, w sposób nie przewidziany przez regulamin platformy.

W tej sprawie serwis już wcześniej podjął pewne działania, rozpoczynając testy pozwalające na udostępnianie konta za dodatkową opłatą. Zapowiedział też inne metody walki z korzystaniem z jednego profilu przez wielu użytkowników.

Delikatna sprawa

Teraz w kwestii ograniczeń w dzieleniu się kontem Netfliksa zabrał głos Marc Randolph, współzałożyciel serwisu oraz jego pierwszy szef w latach 1997 – 2003.

Marc Randolph wyraził swoją refleksję w wywiadzie udzielonym serwisowi Yahoo Finance. - Wyzwaniem jest znalezienie drogi pośredniej – przyznał były szef Netfliksa. - Nie można po prostu wprowadzić czegoś na rynek i dopiero zobaczyć, co się stanie. Nie sądzę, aby ktokolwiek chciał utrudniać życie osobom, które mają uzasadnione powody dzielenia się swoim hasłem lub używaniem swojego konta w wielu miejscach. Jest oczywiście konieczność zachowania równowagi oczywistym złem, a oczywistym dobrem.

Czytaj także: Netflix zapowiada "Sandmana", "Wednesday" i "1899" z Maciejem Musiałem

Komentarze Randolpha jest następstwem testów, które już przeprowadzono w krajach takich jak Chile, Peru i Kostaryka. Nie zakończyły się one sukcesem, a użytkownicy będący przedmiotem prób narzekali na chaos i niedopracowanie metody weryfikacji użytkowników, jaką zastosował serwis.

Randolph, który udokumentował swoją pracę w Netfliksie w książce „That Will Never Work” przyznał w wywiadzie, że cieszy się, iż nie jest już szefem dużej firmy medialnej.

- Obecnie kierowanie takimi organizacjami jest o wiele trudniejsze niż dawniej, i szczerze mówiąc coraz bardziej przypomina karkołomny spacer po linie - ocenił Randolph.

Czytaj także: Spada czas użytkowania aplikacji mobilnej Netflix w Polsce

Autor:ps

KOMENTARZE(3)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas