Prasa2015-03-30
18

Pierwszy „Wprost” Wróblewskiego postawił na gospodarkę tylko na okładce

W pierwszym wydaniu tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”) pod kierownictwem Tomasza Wróblewskiego tematem okładkowym jest dominacja banków nad ich klientami w Polsce. Poza nim w środku jest niewiele artykułów związanych z ekonomią.

Numer otwiera wstępniak nowego redaktora naczelnego Tomasza Wróblewskiego. - Jeżeli jest coś, czego media mają w nadmiarze, to chyba tylko ekspertów od tego, jak pisać nie należy. Na kolejnych swoich zakrętach „Wprost” bywał wdzięcznym obiektem do prawienia nauk. I oczywiście z pokorą będziemy je dalej przyjmować - pisze w nim Wróblewski. Podkreśla on, że wartości, które stały u zarania tygodnika, nie tracą na aktualności.

- Świat może i jest bardziej złożony, a ludzkie postawy wielowymiarowe, ale wszystkie zagrożenia dla wolności obywatelskich, gospodarczych, bezpieczeństwa narodu pozostaną w centrum naszej uwagi i miarą naszego profesjonalizmu - deklaruje we wstępniaku Wróblewski.

Tekstem okładkowym najnowszego wydania „Wprost” jest artykuł „Polska Rzeczpospolita Bankowa”, w którym Szymon Krawiec, dziennikarz działu ekonomicznego, pisze, że banki w Polsce mogą wszystko, a rząd nie broni przed nimi obywateli.

Mimo że tygodnik ma teraz położyć większy nacisk na tematy związane m.in. z gospodarką czy poradnictwem ekonomicznym, to w numerze jest jeszcze tylko jeden materiał w dziale Biznes - to tekst Grzegorza Sadowskiego o miejscach, gdzie operatorzy komórkowi nie mają zasięgu.

W numerze znaleźć można też tekst Cezarego Bielakowskiego i Anny Gielewskiej o sześciu miesiącach rządu, w którym sprawdzają, czego dokonała Ewa Kopacz. Cezary Łazarewicz napisał materiał  o Waldemarze Tomaszewskim - jedynym polskim parlamentarzyście wybranym poza Polską. Magdalena Rigamonti przeprowadziła zaś wywiad z lekarzem ratunkowym Magdaleną Kozak dotyczący oddawania dziadków na czas świąt do szpitala.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Ze stopki „Wprost” zniknęły nazwiska szefa działu śledczego Michała Majewskiego oraz dziennikarzy Agnieszki Burzyńskiej, Olgi Wasilewskiej i Izabeli Smolińskiej, którzy w zeszłym tygodniu złożyli wypowiedzenia. W numerze jest natomiast nowy felieton Michała Witkowskiego, który - jak informowaliśmy - renegocjuje swoją umową z „Wprost”. Jego tematem jest Rosja.

Tomasz Wróblewski został redaktorem naczelnym „Wprost” w poniedziałek 23 marca br. Zastąpił odwołanego przez wydawcę Sylwestra Latkowskiego (więcej na ten temat). Michał M. Lisiecki, prezes AWR „Wprost”, zmianę na stanowisku redaktora naczelnego w rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczył tym, że zdecydował się powrócić do linii, która wyróżniała „Wprost” przed laty (dowiedz się więcej).

W całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 58 226 egz. (więcej na ten temat), a w styczniu br. - 43 554 (dowiedz się więcej).

Autor:pp

Więcej informacji:Wprost, Tomasz Wróblewski

KOMENTARZE(18)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas