Prasa2007-06-15
0

Plebiscyt Studencki Produkt Roku 2007 zakończony

VII edycja plebiscytu Studencki Produkt Roku dobiegła końca. Wczoraj wieczorem zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone statuetki SPR 2007. Przyznane zostały także nagrody w plebiscycie Wielkie2 Wielkie5.

Nagrody w plebiscycie Studencki Produkt Roku 2007 - organizowanym przez Media Point Group - przyznawane były w 22 kategoriach związanych z życiem studentów.

Tytuły i statuetki Studencki Produkt Roku 2007® otrzymali:
Studencki Ciuch Codzienny – Diverse
Studencki Ciuch Sportowy – adidas
Studencka Uroda Damska – Avon
Studencka Uroda Męska – Gillette
Studencki Farmaceutyk – Pluszzz
Studencka Antykoncepcja – Unimil
Studencki Browar – Lech
Studencki Speed – Nescafe
Studencki Łyk – Pepsi
Studenckie Żarcie – Knorr Nudle
Studencki Smakołyk – Kinder Bueno
Studencka Komóra – Sony Ericsson
Studencki Operator – Plus
Studencka Fura – Skoda
Studencki Bank – PKO BP
Studenckie Bezpieczeństwo – PZU Życie
Studencka Emerytura – Commercial Union
Studencki Sprzęt muzyczny – Creative
Studencki Sprzęt komputerowy – Logitech
Studenckie Medium – TVN
Studencka Cooltura – „Pachnidło” Gutek Film
Studenccy Pracodawcy: Coca-Cola, Nestle, Polkomtel S.A., Procter&Gamble, TP SA.

Równolegle studenci przyznali nagrody w plebiscycie Wielkie 5 i Wielkie 2. Jest to plebiscyt, w którym studenci mają jedyną w swoim rodzaju możliwość wystawienia ocen: dwói albo piątki, osobom lub instytucjom, które mają wpływ na środowisko akademickie, stan edukacji i rozwój rynku pracy.

Wielkie5 otrzymał prof. Władysław Bartoszewski jako wyraz uznania za pozostanie wiernym pozytywnym zasadom i wartościom moralnym, przez co może być autorytetem dla wszystkich studentów.

Wielkie2 otrzymał minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Michał Seweryński, jako wyraz dezaprobaty dla utrzymywania iluzji bezpłatnych studiów państwowych, które dyskryminują tysiące biedniejszych studentów.

W ubiegłych latach Wielkie5 otrzymali: w 2006 roku prezydent RP Lech Kaczyński – za walkę na rzecz zniesienia wiz do USA dla studentów i młodych naukowców, w 2005 roku ówczesny Marszałek Sejmu RP Donald Tusk za projekt wprowadzenia narodowego programu nauki języka angielskiego.
Wielkie2 powędrowało zaś: w 2006 roku do Antoniego Jarosza, byłego rektora PWSZ w Jarosławiu – jako wyraz dezaprobaty za całkowite naruszenie wszelkich zasad etycznych, w 2005 roku do Mirosława Sawickiego, ministra edukacji narodowej i sportu m.in. za zlikwidowanie dopłat do stołówek.

Autor:kk

KOMENTARZE(0)DODAJOPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas