Telewizja2019-10-29
5

Policja złapała kolejnego pirata udostępniającego bezpłatnie sygnał telewizyjny

Wrocławska policja zatrzymała mężczyznę, który nielegalnie udostępniał sygnał telewizyjny. W ten sposób naraził operatorów i nadawców na stratę ponad 370 tys. złotych. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu namierzył sygnał nielegalnej transmisji telewizyjnej, produkowany przez 54-latka z Wrocławia, który udostępniał go przy pomocy specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.

Jak poinformował st. sierż. Dariusz Rajski, funkcjonariusze, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości komputerowej ustalili, że sygnał był udostępniany ze stolicy województwa dolnośląskiego przy pomocy serwera sharingowego. Ustalono również kilka adresów, gdzie mógł znajdować się nielegalny sprzęt służący do tego procesu (cardsharingu), na razie odwiedzono dwa mieszkania, gdzie znaleziono takie urządzenia.

Według szacunków operatorzy i nadawcy stracili na udostępnianiu sygnału telewizyjnego nie mniej niż 370 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym.

Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Seria zatrzymań i wyroków dla piratów internetowych

Kilka dni temu podlaska policja zatrzymała 24-letniego mieszkańca Białegostoku, który w serwisie internetowym przez cztery lata udostępniał nielegalnie ponad 10 tys. filmów i odcinków seriali.

Trzy tygodnie temu Platforma Canal+ poinformowała, że sąd skazał na 8 miesięcy ograniczenia wolności właściciela serwisu Patrzajto.pl (wcześniej działającego jako Vodtu.pl), w którym nielegalnie udostępniano drugi sezon serialu „Belfer”. Firma sama zawiadomiła organa ścigania o działalności witryny.

Wiosną ub.r. sąd skazał właściciela serwisu Futbolhd.tv, nielegalnie udostępniającego m.in. transmisje piłkarskie z kanałów Platformy Canal+ (wówczas działającej pod nazwą nc+), na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz zapłatę firmie 160 tys. zł rekompensaty.

W połowie 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciw Pawłowi K., który na Facebooku jesienią 2016 roku nielegalnie udostępniał streamingi z dwóch gal KSW transmitowanych przez Cyfrowy Polsat w systemie pay-per view.

W ostatnich kilu latach zamknięto kilka serwisów z linkami do nielegalnie udostępnianych treści (m.in. Precyl.pl, Torrenty.org, Whouse.pl, Wiaderko.pl, Tnttorrent.info, Ebookgigs.pl), a także pirackich witryn VoD (m.in. Kinoman.tv, Ekino.tv, Iitv.info i Scs.pl).

Autor:NB

KOMENTARZE(5)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas