Radio2016-12-19
12

Polska Rada Muzyczna chce przywrócenia Marcina Majchrowskiego do radiowej Dwójki, apeluje do ministra kultury

Marcin Majchrowski, fot. Polskie RadioMarcin Majchrowski, fot. Polskie Radio

Przewodniczący Polskiej Rady Muzycznej skierował do ministra kultury pismo z apelem o interwencję w celu przywrócenia do pracy Marcina Majchrowskiego, zwolnionego dyscyplinarnie tydzień temu dziennikarza radiowej Dwójki i działacza związku zawodowego.

Marcin Majchrowski dyscyplinarne zwolnienie z Polskiego Radia, przesłane mu listownie, odebrał na początku zeszłego tygodnia, kiedy wrócił z kilkudniowej delegacji. Z Dwójką był związany przez 23 lata, zajmował się tematyką muzyki poważnej.

Majchrowski to trzecia osoba z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia zwolniona dyscyplinarnie w ostatnich tygodniach. Wcześniej w taki sam sposób pożegnano się z dziennikarzami Trójki Pawłem Sołtysem i Wojciechem Doroszem.

- W imieniu Zarządu Polskiej Rady Muzycznej powodowanego troską o polskie media publiczne zwracam się do Pana z apelem o interwencję mającą na celu przywrócenie zasad przyzwoitości w traktowaniu dziennikarzy Polskiego Radia i powstrzymanie procesu niszczenia zespołu twórców Programu Drugiego, realizującego od lat zaszczytną misję udostępniania polskim odbiorcom treści kulturalnych - napisał prof. dr hab. Krzysztof Knittel, przewodniczący Polskiej Rady Muzycznej, w liście otwartym do ministra kultury prof. Piotra Glińskiego.

- Bezprzykładne działania Zarządu Polskiego Radia, polegające na usuwaniu dziennikarzy aktywnych w pracy związków zawodowych, wprowadzają kryteria i mechanizmy znane już tylko nestorom dziennikarstwa i wywołujące jak najgorsze skojarzenia - dodał Krzysztof Knittel. - Polska Rada Muzyczna oczekuje przywrócenia do pracy redaktora Marcina Majchrowskiego, wybitnego popularyzatora muzyki, dziennikarza o imponującym dorobku, od ponad dwudziestu lat wykonującego z najlepszym skutkiem swoje obowiązki i powstrzymania groźnych procesów – działań krzywdzących wartościowych ludzi i podkopujących fundament powszechnej edukacji kulturalnej - stwierdził.

List przesłano też do wiadomości Rady Mediów Narodowych, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rady Programowej Polskiego Radia.

Autor:tw

KOMENTARZE(12)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas