Radio2020-03-09
8

Polskie Radio wycofało się z porozumienia I Love Radio

Od marca członkiem porozumienia I Love Radio, które zrzesza nadawców radiowych działających wspólnie na rzecz promocji radia jako medium reklamowego nie jest już Polskie Radio. W strukturze pozostaje Eurozet, Grupa Radiowa Agora, Grupa RMF i Grupa ZPR.

Polskie Radio było członkiem porozumienia I Love Radio od 2017 roku - od samego początku jego powstania. Publiczny nadawca poinformował jednak, że nie będzie już uczestniczył w projekcie i rezygnuje z dalszych prac.

Pozostali członkowie: Eurozet, Grupa Radiowa Agora, Grupa RMF i Grupa ZPR deklarują, że nadal będą pracować „na rzecz całego rynku radiowego, bez wykluczania jakichkolwiek podmiotów i promować radio jako medium reklamowe w komunikacji z domami mediowymi i reklamodawcami”.

Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia na pytanie o powody rezygnacji z porozumienia odpowiedziała nam: - Każda organizacja i firma ma prawo do podejmowania autonomicznych decyzji o dobrowolnym udziale w zrzeszeniach i stowarzyszeniach branżowych.

I Love Radio zadeklarowało, że jest otwarte na ewentualny powrót Polskiego Radia do porozumienia.

Stworzyło je pięć największych grup radiowych, na co dzień konkurujących ze sobą, by promować radio jako medium. Działa od 3 lat, jego główną platformą komunikacji jest portal iloveradio.pl. Oprócz tego zajmuje się edukacją na temat niezależnych stacji lokalnych (cykl „Niezależni w Polsce”), organizuje Blok Charytatywny w Polskim Dniu Radia, organizuje eventy RadioWIEC dla domów mediowych.

Liderem RMF FM

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut.

Liderem słuchalności w zeszłym roku było RMF FM, a PR1 i PR3 odnotowały historycznie najniższe wyniki.

Autor:NB

KOMENTARZE(8)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas