Radio2016-01-26
4

Prezesi TVP i PR spotkali się z szefową EBU, dalsza współpraca na niezmienionych warunkach

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła i wiceminister kultury Krzysztof Czabański rozmawiali w Genewie z Ingrid Deltenre, dyrektor generalną Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o wprowadzonej na początku stycznia nowelizacji polskiej ustawy medialnej, cyfryzacji radia (w Polsce realizowanej przez Polskie Radio) oraz prawach do telewizyjnych transmisji sportowych.

Szefowie Europejskiej Unii Nadawców oraz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej zadeklarowali, że utrzymają w przyszłości wszystkie formy swoich kontaktów. Organizacja podkreśliła w komunikacie, że chce, żeby polscy nadawcy publiczni tak jak dotychczas uczestniczyli we wszystkich jej działaniach.

W połowie stycznia, zaraz po wejściu w życie nowelizacji ustawy medialnej, na mocy której zmieniły się zarządy i rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia, EBU stwierdziła: „Z uwagą przyglądamy się nowym przepisom dotyczącym polskich nadawców publicznych i będziemy kontynuować naszą kampanię na rzecz obrony pluralizmu i wolności mediów w Polsce”. Jednocześnie organizacja zdementowała pogłoski, jakoby rozważała wykluczenie ze swoich struktur polskich nadawców.

Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union – EBU) powstała w 1950 jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne w celu wymiany programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach.

Do EBU należą obecnie rozgłośnie radiowe i telewizyjne z 56 krajów. Polskie Radio oraz Telewizja Polska są członkami EBU od 1993.

Autor:tw

KOMENTARZE(4)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas