Badania 2012-05-11
4

Programy lojalnościowe nie zachęcają prawie połowy Polaków

Prawie połowa Polaków twierdzi, że nic nie jest w stanie zachęcić ich do brania udziału w konsumenckich programach lojalnościowych – wynika z badania PBS DGA.

Do najpopularniejszych sposobów sprawiających, że Polacy chętniej angażowaliby się w programy lojalnościowe, należą możliwość wymiany zebranych punktów na pieniądze (21 proc.), otrzymanie natychmiastowego rabatu (18 proc.) lub nagrody rzeczowej (16 proc.).

Badanie wykazało także, że im starsza grupa docelowa tym trudniej ją przekonać do udziału w programie lojalnościowym..

Zestawienie rodzajów programów lojalnościowych z wiekiem respondentów pokazuje, że każda grupa wiekowa badanych Polaków cechuje się charakterystyczną kombinacją odbioru programów lojalnościowych. Najbardziej zainteresowani uczestnictwem w programach lojalnościowych są osoby z grup wiekowych 18-24 i 25-39 lat. Najmłodsi badani wybierają nagrody rzeczowe. Wkroczenie w dorosłość oznacza chęć otrzymywania głównie korzyści związanych z zakupami (pieniądze na kolejne zakupy) i natychmiastowej zniżki. Po przekroczeniu 18. roku życia pieniądze na kolejne zakupy lubią już wszystkie kolejne grupy wiekowe.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie On Board PR ECCO Network pod koniec lutego br., na reprezentatywnej, losowej próbie n=1078 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Autor: km

Więcej informacji: program lojalnościowy

KOMENTARZE (4) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas