Radio 2019-12-13
7

Radio Toruń będzie nadawać na multipleksie cyfrowym w Toruniu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła koncesji na nadawanie spółce Polskie Lokalne Media z siedzibą w Toruniu na rozpowszechnianie programu pod nazwą Radio Toruń.

Podczas ostatniego posiedzenia KRRiT wydała zgodę na nadawanie programu radiowego na multipleksie cyfrowym DAB+ w Toruniu przez Polskie Media Lokalne.

Radio Toruń ma oferować program o charakter uniwersalnym z tematyką lokalną, która będzie się odnosić do miejscowości objętych obszarem nadawania –Torunia i okolic.

W DAB+ w Toruniu również m.in. Muzo.FM i OPEN.FM

W październiku br. KRRiT rozstrzygała już wnioski na multipleks cyfrowy w Toruniu. Koncesję otrzymały wtedy: Fundacja Emanio Arcus - na nadawanie programu uniwersalnego adresowanego głównie do osób niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, emerytów oraz uczestników ruchu drogowego o nazwie „Bezpieczna Podróż”; OPEN FM - na nadawanie programu wyspecjalizowanego muzycznego z tematyką lokalną o tej samej nazwie. Koncesję w tym mieście rozszerzono Fundacji Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji na nadawanie programu społeczno-religijnego pod nazwą Radio Profeto; oraz Muzo.FM - na nadawanie programu wyspecjalizowanego informacyjno-biznesowo-muzycznego o tej nazwie.

W I turze konkursu na lokalne multipleksy cyfrowe KRRiT rozstrzygnęła postępowania we w sumie siedmiu lokalizacjach: Warszawie, Rzeszowie, Katowicach, Częstochowie, Tarnowie, Poznaniu, Toruniu. Na wszystkie lokalizacje wnioski złożyła Wirtualna Polska Media - dotyczy to jej platformy Open.FM oraz Cyfrowy Polsat - na Muzo.FM. Pozostałe wnioski były składane przez małych nadawców radiowych lub podmioty, które dopiero chcą stworzyć rozgłośnię.

W II turze konkursu, która ma wystartować w IV kwartale br. będą dostępne lokalizacje w Bydgoszczy, Kielcach, Krakowie, Łowiczu, Łodzi, Opolu, Radomiu i Warszawie.

III turę konkursową zaplanowano na 2020 roku i obejmie ona lokalizacje: Gdańsk/Gdynia, Gorzów, Koszalin, Olsztyn, Słupsk, Szczecin, Wałbrzych, Zielona Góra. Natomiast IV wystartuje również w 2020 roku i będzie obejmować: Białystok, Ciechanów, Giżycko, Kalisz, Krosno, Leszno, Lublin, Łomżę, Siedlce i Zamość. Pozostałe bloki częstotliwości znajdą się we Wrocławiu i Warszawie.

W swojej „Strategii Regulacyjnej na lata 2017-2022” KRRiT oceniła, że „dodatkowa oferta programowa w miastach dużej i średniej wielkości wpłynie na poprawę atrakcyjności DAB+, a także zwiększy pluralizm na tych rynkach”.

Autor: NB

KOMENTARZE (7) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas