Radio2004-08-23
0

Radio Zet po francusku

Historyczne wydarzenie w polskich mediach, zagraniczna firma będzie dysponowała pakietem większościowym polskiego radia

Mamy już pierwszy istotny medialny aspekt wejścia Polski do Unii Europeskiej. Dorota Zawadowska - Woyciechowska i Katarzyna Woyciechowska, spadkobierczynie założyciela Radia Zet Andrzeja Woyciechowskiego, posiadające po 23% udziałów Eurozet, sprzedają  swoje udziały. Kupuje je spółka, której udziałowcami są pozostali wspólnicy Eurozet (francuski koncern Lagardere i fundusz inwestycyjny Advent International ). Odpowiednie dokumenty zostały już skierowane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ten sposób Radio Zet staje się pierwszą spółką w mediach elektronicznych spółką, którą przejmie zagraniczny inwestor po wejściu Polski do UE.

Grupa Lagardere jest partnerem Eurozet od 1990 roku i wspólnikiem  od 1994 roku. W 1998 roku wspólnikiem Eurozet został  również  Advent International.

Jak poinformowała spółka w komunikacie "planowane zmiany kapitałowe nie wpłyną w żaden sposób na skład obecnych zarządów w grupie Eurozet i nie  zmienią obecnego charakteru Radia Zet".

- Nie są planowane zmiany w operacyjnym zarządzaniu spółką - dodała "Gazecie Wyborczej" Monika Bednarek, prezes holdingu. Wartości transakcji nie ujawniono. Harmonogramu również. - Zależy on od uzyskania zgody od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - mówi Bednarek. Jak podaje "GW" spółka wystąpiła o zgodę do UOKiK, natomiast Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jedynie poinformowała o transakcji. - Od 1 maja tego roku [data wejścia Polski do UE - red.] nie obowiązuje już wymóg uzyskania zgody KRRiT na nabycie udziałów przez podmioty zagraniczne - wyjaśnia szefowa Eurozetu.

Autor:

KOMENTARZE(0)DODAJOPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas