Radio 2022-08-31
3

RMF24 jesienią stawia na informację i publicystykę. Programy poprowadzą Mazurek, Terlikowski i Szczuka

Od czwartku, 1 września internetowe radio RMF24 wprowadza nową ramówkę. Pojawią się w niej cztery rozmowy publicystyczne dziennie, ale także nowe pasmo autorskie Tomasza Terlikowskiego i tematyczne magazyny weekendowe. Informacyjne „Fakty” będą nadawane w dni powszednie co pół godziny - przez cały dzień.

Rozgłośnia stawia jesienią mocniej na publicystykę i informację. Pierwsza rozmowa publicystyczna jaką będzie można usłyszeć od września w RMF24 to „7 pytań o 7:07”, którą poprowadzą gospodarze porannego pasma - Tomasz Weryński i Bogdan Zalewski. Godzinę później na antenie pojawi się „Poranna Rozmowa w RMF FM” (8:02), prowadzona przez Roberta Mazurka. W radiu RMF24 będzie można wysłuchać pełnej, blisko półgodzinnej wersji wywiadu – wraz z tzw. internetową „dogrywką”.

Również w pełnym wymiarze nadawane będą na antenie „Rozmowa w południe” (godz. 12:02) oraz „Popołudniowa Rozmowa” (18:02), którą w tym sezonie poprowadzą: Kazimiera Szczuka, Paweł Balinowski, Tomasz Terlikowski, Piotr Salak i Marek Tejchman. W soboty o 8:31 powróci „Gość Krzysztofa Ziemca”.

Terlikowski ze swoim pasmem

Nowością w radiu RMF24 będzie też codzienny program Tomasza Terlikowskiego (12:30-14:30), w którym podsumowywać będzie bieżące wydarzenia, komentować je z zaproszonymi ekspertami i politykami, przedstawiać szerszy kontekst z reporterami . W programie znajdzie się też miejsce na jego własne, autorskie opinie. 

Publicysta i pisarz Tomasz Terlikowski współpracuje z RMF FM od roku. Jak ustaliliśmy, nadal będzie gospodarzem środowych wydań wywiadów, które są emitowane na tej antenie po godz. 18.

Na żywo – do godz. 21

Jesienią program na żywo w RMF24 trwać będzie do godziny 21 (w dni powszednie). Później nadawane będą odcinki podcastu kryminalnego RMF FM „Dorwać Bestię” oraz powtórki najważniejszych rozmów i doniesień z całego dnia.

W soboty nową audycja będzie program „Przegląd Zagraniczny” (13-15) – magazyn międzynarodowy prowadzony na żywo przez Andrzeja Kohuta – amerykanistę, eksperta Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, specjalistę ds. nowych mediów w Ośrodku Studiów Wschodnich. Popołudniowe sobotnie pasmo to plebiscyt „240 Artystów Wszech Czasów” (15-20) Marcina Jędrycha.

Weekendowy program uzupełnią pasmo informacyjno-publicystyczne Krzysztofa Urbaniaka (9-13) oraz odcinki popularnych podcastów RMF FM: „Sceny zbrodni” i „Misja Specjalna”. O najważniejszych doniesieniach z kraju i ze świata słuchacze dowiedzą się codziennie, przez całą dobę z „Faktów”, które nadawane będą w dni powszednie od 5 do 19 oraz w soboty rano co pół godziny, a w pozostałych porach – co godzinę.

RMF24 nadaje od 2021 roku

Internetowe informacyjno-muzyczne radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 roku i jest tworzone przez dziennikarzy i reporterów „Faktów RMF FM” oraz prezenterów rozgłośni. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy. Stacji można słuchać na portalu www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej RMF ON.

W założeniach – ma w nim być w nim dużo więcej informacji i publicystyki niż na antenie RMF FM, w ramówce są m.in. relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy. Stacji można słuchać w serwisie RMFon.pl i aplikacji mobilnej RMF ON.

RMF FM to od lat zdecydowanie najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce, według badania Radio Track od maja do lipca br. miało 32 proc. udziału w rynku słuchalności, o 2,7 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.

Autor: jk

KOMENTARZE (3) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas