Internet2010-08-03
4

Ruszył nowy serwis internetowy Polskiego Radia

Polskie Radio zaprezentowało wczoraj nową wersję serwisu internetowego, który ma zapewnić użytkownikom dostęp do najświeższych materiałów ze wszystkich anten PR oraz treści archiwalnych.

- Zmieniając portal Polskiego Radia mierzymy w konkurencję, chcemy wyposażyć go w cechy, jakimi nie dysponują dostępne serwisy. Naszym najważniejszym atutem jest wielka fabryka dźwięków i newsów o nazwie Polskie Radio. Mamy ogrom treści antenowych, wspaniałe archiwa, ale również młodą i ambitną redakcję internetową. Wiemy jak odpowiedzieć na wyzwania rynku i jednocześnie pielęgnować misyjny charakter serwisu polskieradio.pl - mówi Andrzej Mietkowski, szef zespołu tworzącego nowy serwis internetowy PR.

Beta.polskieradio.pl to nowe serwisy internetowe anten, serwis newsowy i serwisy tematyczne, radio internetowe (moje.polskieradio.pl) oraz nowe funkcjonalności ramówki i możliwość tworzenia swojego radia z dostępnych dźwięków.


- Zawartość nowego portalu to przede wszystkim newsy tworzone przez dziennikarzy PR oraz zintegrowane materiały z wszystkich anten Polskiego Radia. Znajdą się na nim - poza bieżącymi treściami - także niedostępne dotychczas scyfryzowane nagrania i unikalne materiały archiwalne. Chcemy też, aby na naszym portalu skonsolidowane zostały materiały polskojęzycznych rozgłośni radiowych - m.in. RFI, Deutsche Welle, Wolnej Europy czy BBC Polska. Jest to o tyle ważne, że większość z nich już nie funkcjonuje i moglibyśmy stracić te często bardzo wartościowe historycznie publikacje - powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Majcher, członek zarządu Polskiego Radia.

W najbliższych tygodniach będą funkcjonowały dwie wersje portalu Polskiego Radia: dotychczasowa polskieradio.pl i nowa pod adresem beta.polskieradio.pl.


Nowy serwis internetowy radiowej Jedynki



Nowy serwis internetowy radiowej Trójki

 

Projekt portalu powstał przy współpracy z agencją MRM Worldwide, a za jego wdrożenie techniczne odpowiada firma Billenium. Tworząc nowy serwis Polskie Radio blisko współpracuje także z Narodowym Centrum Kultury i z Narodowym Archiwum Cyfrowym.

Autor:pr

KOMENTARZE(4)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas