Radio2022-09-28
7

KRRiT rozpisała radiowe konkursy na nadawanie w czterech miastach

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W Monitorze Polskim opublikowano aż cztery nowe ogłoszenia przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania (bądź rozszerzenia) koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego. Dotyczą Słupska, Łowicza, Lęborka i Redy. Zainteresowanych nadawaniem w tych miastach powinniśmy poznać w połowie listopada.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ostatnich tygodniach przyspieszyła i rozpisuje co i rusz kolejne konkursy na nadawanie programu radiowego. Od początku września w Monitorze Polskim ukazało się już pięć ogłoszeń. I tak chętni mogą powalczyć o częstotliwości radiowe w Dębicy (województwo podkarpackie), Gródku (województwo podlaskie), Goleniowie (województwo zachodniopomorskie), Chojnicach (województwo pomorskie) i Skierniewicach (województwo łódzkie).

W poniedziałek, 26 września opublikowano w Monitorze Polskim kolejne cztery ogłoszenia przewodniczącego KRRiT. Chętni mogą wziąć udział w konkursach o charakterze lokalnym na częstotliwości radiowe:

* w Słupsku (województwo pomorskie) - 87,6 MHz, chodzi o udzielenie koncesji na program o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym,

* w Łowiczu (województwo łódzkie) - 107 MHz, chodzi o udzielenie bądź rozszerzenie koncesji na program o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym,

* w Lęborku (województwo pomorskie) - 98 MHz, chodzi o udzielenie koncesji na program o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym,

* w Redzie (województwo pomorskie) - 93,6 MHz, chodzi o rozszerzenie koncesji na program o charakterze uniwersalnym.

Jak czytamy w Monitorze Polskim, wnioski podmiotów zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie na częstotliwości radiowe można składać w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Chętnych powinniśmy więc poznać w połowie listopada br.

Zmiana w składzie KRRiT

Obecna kadencja członków KRRiT dobiega końca. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję - po dwóch wyznacza prezydent i Sejm, a jednego - Senat. Z kolei 15 września podczas posiedzenia Sejmu Agnieszka Glapiak i Maciej Świrski zostali powołani do nowej KRRiT. Ich kandydatury zgłosili posłowie PiS.

Za to na początku sierpnia Senat do nowego składu Krajowej Rady wybrał medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego, wskazanego przez senatorów Koalicji Obywatelskiej. Dwóch członków nie wskazał jeszcze prezydent Andrzej Duda.

W ustępującym składzie KRRiT są przewodniczący Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk (oboje wybrani przez Sejm), Teresa Bochwic (wybrana przez Senat), Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski (nominowani przez prezydenta). Zgodnie z konstytucją KRRiT stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

Autor:ram

KOMENTARZE(7)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas