Prasa2021-03-12
11

Szefowa "Teen Vogue" przeprasza za rasistowskie tweety

Alexi McCammond, nowa redaktor naczelna "Teen Vogue", amerykańskiego magazynu dla nastolatek i młodych kobiet, przeprosiła za swe "rasistowskie i homofobiczne" tweety, które napisała w 2011 roku. Pracownicy miesięcznika napisali list w proteście przeciwko jej zatrudnieniu.

"Przykro mi, że użyłam tak raniącego i niewybaczalnego języka" - napisała McCammond na Twitterze.

"Przeprosiłam za moje dawne rasistowskie i homofoniczne tweety i powtarzam, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla utrwalania w jakikolwiek sposób tych strasznych stereotypów" - dodała.

W ostatnich tygodniach odnotowano serię ataków na Amerykanów pochodzenia azjatyckiego; wielu z nich obawia się kolejnych aktów przemocy.

Jeden z tweetów McCammond brzmiał: "Daj mi (ocenę) 2/10 z chemii, przekreśl całą moją pracę i nie wyjaśniaj, co źle zrobiłam... wielkie dzięki głupi azjatycki asystencie".

"Zbudowaliśmy reputację naszego czasopisma"

"Zbudowaliśmy reputację naszego czasopisma jako głosu na rzecz sprawiedliwości i zmian - jesteśmy ogromnie dumni z naszej pracy i tworzenia otwartego środowiska” - napisało ponad 20 pracowników "Teen Vogue" w liście opublikowanym we wtorek na Instagramie.

"Właśnie dlatego napisaliśmy list do kierownictwa w sprawie niedawnego zatrudnienia Alexi McCammond jako naszej nowej redaktor naczelnej w świetle jej wcześniejszych rasistowskich i homofobicznych tweetów” - podkreślili.

McCammond znalazła się w ubiegłym miesiącu na pierwszych stronach gazet, gdy jej partner TJ Duclo zrezygnował z pracy w zespole prasowym Białego Domu po groźbie, jaką skierował wobec dziennikarki usiłującej badać stosunki pomiędzy parą. Zagroził wtedy, że ją zniszczy.

"Głęboko niewrażliwe" tweety

Dziennikarka przeprosiła za swoje tweety w 2019 roku, określając je za "głęboko niewrażliwe". Jednak po jej zatrudnieniu w "Teen Vogue" w ubiegłym tygodniu tweety zostały w poniedziałek powtórnie opublikowane na Instagramie przez dziennikarkę Diane Tsui.

"Teen Vogue", cieszący się dużą popularnością wśród nastolatek i dwudziestolatek, ma opinię wyraźnie antyrasistowskiego i feministycznego pisma.

Autor:pap / bcz

KOMENTARZE(11)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas