Telewizja2014-05-07
8

Teatr TV stracił 360 tys. widzów. Ogląda go tylko 700 tys. osób

700 tys. widzów ogląda w tym roku spektakle Teatru Telewizji. To aż o 360 tys. osób mniej niż rok temu, a TVP1 w czasie emisji pasma przegrywa z konkurencją. Telewizja publiczna zapewnia jednak, że Teatr TV z Jedynki nie zniknie.

Spektakle Teatru TV, emitowane w poniedziałki ok. godz. 20.25, w okresie od 13 stycznia do 5 maja br. oglądało średnio 697 tys. widzów. Przełożyło się to na 4,38 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,45 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

W analizowanym okresie największą popularnością cieszyła się sztuka „Next-Ex”, która została pokazana 2 lutego br. (była to kolejna emisja tego spektaklu w TVP, bo premiera miała miejsce w 2012 roku). Jej średnia widownia wyniosła 967 tys. osób. Na drugim miejscu znalazła się także powtórkowa „Moralność pani Dulskiej” z oglądalnością na poziomie 950 tys. widzów. Dopiero trzecie miejsce zajął premierowy spektakl „Miłość na Krymie”, który zgromadził 928 tys. oglądających.


W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. spektakle straciły 360 tys. widzów. Wówczas śledziło je średnio 1,06 mln widzów, a ich udział wynosił odpowiednio 6,75 proc. i 5,05 proc.

Oglądalność Teatru TV

Zobacz tabelę


Jedynka w czasie emisji Teatru TV przegrywa walkę o widza ze wszystkimi głównymi stacjami w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie jest TVP2, które pokazuje wówczas „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” i kulisy „M jak miłość”, co przekłada się na 33,35 proc. udziału. Dalej plasują się takie kanały, jak: Polsat (filmy fabularne; 14,23 proc. udziału) i TVN („Na wspólnej”, „W11 Wydział Śledczy”; 12,43 proc. udziału).

Taka sama kolejność stacji jest również wśród widzów w grupie komercyjnej.

Oglądalność konkurencji w czasie emisji Teatru TV

Zobacz tabelę


Kilka dni temu w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, iż TVP1 zamierza przenieść pasmo Teatru Telewizji do TVP Kultura, pozostawiając na swojej antenie tylko premierowe spektakle. Rzecznik Telewizji Polskiej zaprzeczył jednak tym informacjom i zapewnił, że taka zmiana nie nastąpi (więcej na ten temat).

Telewizyjna Jedynka nadaje Teatr Telewizji od 1953 roku.

Autor:Michał Kurdupski

Więcej informacji:spektakle Teatru TV, Teatr TV, teatr

KOMENTARZE(8)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas