Prasa2020-06-25
2

„The New York Times” zwalnia 68 pracowników

Dziennik „The New York Times” zapowiedział zwolnienie 68 swoich pracowników zajmujących się obsługą reklam w wydawnictwie. Odchodzące osoby otrzymają 4 miesiące wypowiedzenia oraz dodatkowe wsparcie finansowe. Decyzję o redukcjach wydawca tłumaczy znaczną utratą przychodów reklamowych spowodowanych pandemią koronawirusa.

„The New York Times” jest obecnie jednym z największych i najbardziej opiniotwórczych dzienników na świecie. W pierwszym kwartale 2020 r. gazeta zdobyła rekordową liczbę 587 tys. cyfrowych subskrybentów. W kwietniu łączna liczba prenumeratorów przekroczyła 6 mln. „NYT” jest także laureatem trzech nagród Pulitzera przyznanych w maju br.

Okazuje się że kryzys związany z pandemią koronawirusa uderza także w tak dużych graczy jak „NYT”. Już podając ostatnie kwartalne wyniki finansowe wydawca ostrzegał, że w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się poważnego spowolnienia w segmencie reklamy. Teraz szefostwo NYT Company przewiduje że na koniec czerwca br. spadek przychodów reklamowych dziennika wyniesie od 50 do 55 proc. rok do roku.

Czytaj także: Pracownicy „New York Timesa” pozostaną w domach. Praca zdalna do stycznia 2021 roku

68 pracowników do zwolnienia

W wypadku „NYT” spadek przychodów reklamowych nie jest tak dotkliwy jak u wielu innych wydawców, bowiem większość wpływów dziennika pochodzi z płatnych subskrypcji gazety. Pomimo tego wydawca w obliczu kryzysu segmentu reklamy został zmuszony do przeprowadzenia redukcji zatrudnienia.

Szefostwo NYT Company zapowiedziało zwolnienie 68 osób których praca jest związana z obsługą reklam. Wydawca zastrzegł przy tym że wypowiedzenia nie obejmą żadnych stanowisk dziennikarskich w newsroomie czy też działach publicystyki.

Według zapowiedzi zwolnieni pracownicy otrzymają 4-miesięczne wypowiedzenia, w tym okresie zachowają prawo do opieki zdrowotnej. Przewidziano także jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 6 tys. dol., które ma pomóc odchodzącym osobom na ewentualne przekwalifikowanie zawodowe.

W komunikacie Mark Thompson, szef „NYT” wyjaśnił że obecne redukcje kadrowe nie są spowodowane wyłącznie pandemią. Chodzi także o długofalową strategię, zgodnie z którą dla firmy ważniejszym obszarem staje się reklama w internecie, a nie w drukowanej wersji gazety. W związku z tą transformacją część stanowisk pracy przestała być potrzebna.

Czytaj także: Redaktor „New York Timesa” zwolniony za artykuł wzywający do agresji wobec protestujących w USA. „Słuszna reakcja redakcji”

Autor:ps

KOMENTARZE(2)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas