Telewizja2017-01-20
92

TVP pokaże „Lemingrad”, serial komediowy Roberta Górskiego

fot. youtubefot. youtube

Telewizja Polska prowadzi rozmowy z artystą kabaretowym Robertem Górskim w sprawie realizacji serialu komediowego „Lemingrad”, którego fabuła ma nawiązywać do polskiej polityki. Produkcja ma trafić na jedną z głównych anten - nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

W ostatnim czasie popularność zyskuje serial internetowy Roberta Górskiego pt. „Ucho prezesa”, w którym wciela się on w postać prezesa partii. Trzy udostępnione dotąd na YouTubie odcinki miały ponad 12,5 mln wyświetleń. Politycy coraz częściej nawiązują do tej produkcji w magazynach publicystycznych, a dziennikarze komentują treści z kolejnych odcinków m.in. na Twitterze. O podobieństwo do jednej z postaci zapytany został w RMF FM także prezydent Andrzej Duda.

Na początku tygodnia "Fakt" podał, że Telewizja Polska negocjuje z Górskim, aby serial przenieść na jedną z anten telewizyjnych. Udało nam się potwierdzić, że TVP rzeczywiście była zainteresowana tą produkcją. Jednak - według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl - kierownictwo publicznego nadawcy uznało, że „Ucho prezesa” jest projektem internetowym i zbyt niszowym, by trafić do widza telewizyjnego. Lepiej zatem poszukać nowego formatu, który trafi na jedną z głównych anten.

Tak powstał pomysł stworzenia serialu komediowego „Lemingrad” z fabułą nawiązującą do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Jego twórcą ma być Robert Górski, artysta kabaretowy na co dzień związany z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Każdy odcinek ma trwać około 30 minut.

Obecnie trwają negocjacje między obiema stronami. - Górski bardzo chce współpracować z TVP - usłyszeliśmy w Telewizji Polskiej.

Warto dodać, że tytuł „Lemnigrad” nawiązuje wprost do potocznego określenia „leming”, które w prześmiewczy sposób tytułuje liberalnego wyborcę Platformy Obywatelskiej, a także warszawskiej dzielnicy Wilanów, gdzie PO zdobywa najwięcej głosów w wyborach. W fabule większy nacisk miałby być bowiem kładziony na działania partii opozycyjnych, w przeciwieństwie do „Ucha prezesa”, gdzie oglądamy zachowania prezesa partii rządzącej i jego współpracowników.

Autor:łb

KOMENTARZE(92)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas