Radio2020-08-20
13

Uczelnia o. Rydzyka będzie kształcić z dziennikarstwa śledczego i mediów cyfrowych

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otwiera w października br. nowy kierunek magisterskich studiów: dziennikarstwo śledcze. Inną nowością ma być także "zarządzanie mediami cyfrowymi".

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zachęca do zapisów na studia za pośrednictwem strony internetowej, w mediach społecznościowych, a także w specjalnych spotach, emitowanych na falach Radia Maryja i w Telewizji Trwam. Można zapisywać się na studia licencjackie (kierunki: pielęgniarstwo, dziennikarstwo, politologia i informatyka medialna), inżynierskie, kilka kierunków studiów podyplomowych (m.in. retoryka, grafika komputerowa, dziennikarstwo, ochrona środowiska, MBA czy mediacje w rodzinie), a także - co jest podstawową działalnością WSKSiM - na studia magisterskie.

Od najbliższego roku akademickiego w ramach magisterskich studiów dziennikarskich stworzona będzie nowa specjalizacja: dziennikarstwo śledcze. – Treści specjalnościowe realizowane podczas studiów to m.in. dziennikarstwo śledcze - teoria i praktyka, dziennikarstwo w liczbach - praca z danymi, aspekty prawne dziennikarstwa śledczego, korupcja - analiza zjawiska, przeciwdziałanie patologiom organizacyjnym, kultura cyfrowa, PR, dziennikarstwo internetowe i media on-line oraz dziennikarstwo śledcze i sprawozdawczość dochodzeniowa - czytamy na stronie internetowej uczelni.

- Ten program jest również odpowiedni dla studentów pragnących rozpocząć lub rozwijać karierę w sektorach organizacji pozarządowych lub prawniczych, szczególnie w obszarach praw człowieka, wolności obywatelskich i zapobiegania korupcji.

Nowa specjalność na WSKSiM - dziennikarstwo śledcze ⤵️

Opublikowany przez Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Środa, 19 sierpnia 2020

Dziekan WSKSiM Dorota Żuchowska w mediach powiązanych z o. Tadeuszem Rydzykiem, wyjaśnia, że wprowadzeniu nowej specjalizacji chodzi o umiejętności zbierania informacji, które „mają zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych”.  - Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi.

Kolejna specjalizacja - zarządzanie mediami cyfrowymi – ma pomóc zrozumieć m.in. na czym polega zarządzanie projektem cyfrowym i jak działają media społecznościowe.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest uczelnią niepubliczną, funkcjonuje od 2001 roku, należy do Fundacji Lux Veritatis. Założycielem i pierwszym rektorem uczelni był o. Tadeusz Rydzyk, obecnie rektorem jest jego bliski współpracownik o. Zdzisław Klafka. Jesienią 2016 roku uczelnia wygrała konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości na dofinansowanie szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury. Budżet zlecenia opiewał na 3 mln zł.

Autor:jk

KOMENTARZE(13)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas