Telewizja2023-07-07
18

W „Wiadomościach” skrytykował protest przed siedzibą TAI. To amatorski aktor z seriali i „Magii nagości”

W „Wiadomościach” codzienne manifestacje przed siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej skrytykował mężczyzna, który sam chciał się wypowiedzieć w tej sprawie. Okazuje się, że to aktor z doświadczeniem w serialach i show „Magia nagości”. Trzy lata temu w „Wiadomościach” ubiór żony Andrzeja Dudy chwalił fikcyjny projektant mody.

W zeszły poniedziałek w głównym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano relację Adriana Boreckiego „Uliczny jazgot na zamówienie?”. - Klienci hoteli obok mają powody do narzekania, także turyści w okolicznych ogródkach restauracyjnych. Nie mówiąc o mieszkańcach. Od 4 lat w centrum Warszawy kilkuosobowa grupka osób zakłóca spokój, obraża, używa nieparlamentarnego języka. Wszystko z megafonami w ręku i hasłami opozycji na ustach. Co się dzieje wewnątrz tak zwanych "protestów"? - czytamy w zapowiedzi relacji.

W materiale te protesty skrytykował Krzysztof Rydzelewski, a reporter „Wiadomości” zaznaczył: „mężczyzna, zażenowany, sam do nas podchodzi”. Boreckiemu nie udało się uzyskać wypowiedzi od uczestników protestu (pytał m.in., czy za udział dostają pieniądze).

- Już ponad 1250 dni kilka osób w samym centrum Warszawy terroryzuje mieszkańców, klientów restauracji czy właścicieli firm. Tu nie chodzi o prawo do protestów, tylko o przepełniony złymi emocjami, inspirowany przez polityków prymitywny atak - twierdził Adrian Borecki na końcu relacji.

Uczestnicy protestu sami rejestrowali, jak reporter „Wiadomości” przygotowywał materiał. Jedna z kobiet alarmowała, że Krzysztof Rydzelewski próbował wyrwać innej osobie telefon, tak żeby operator TVP mógł nagrać jej rekację.

W mediach społecznościowych zwrócono uwagę, że Krzysztof Rydzelewski to amatorski aktor, który ma na koncie epizodyczne występy w serialach (m.in. „Barwach szczęścia”, „Na Wspólnej”, „Plebanii”, „Kryminalnych), filmach (m.in. „Smoleńsku”), a także programach telewizyjnych (m.in. polskiej edycji „Magii nagości”).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W TVP fikcyjny projektant i bliscy posła PiS

W drugiej połowie czerwca 2020 roku, w końcowym etapie kampanii przed wyborami prezydenckimi, w głównym wydaniu „Wiadomości” pokazano materiał podsumowujący 5 lat aktywności prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy. Skupiono się na jej ubraniach i działaniach charytatywnych, te pierwsze chwalił m.in. projektant Christian Paul, o którym nie ma jakichkolwiek informacji w internecie.

Jesienią 2020 roku w TVP1 emitowano cykl „Motelu Polsk”, w którym uczestnicy chwalili władzę, a krytykowali opozycję. Z programu kpili także dziennikarze, ustalono, że w jego obsadzie są osoby z rodziny posła PiS Roberta Telusa (nie wskazano, że są bliskimi polityka).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po rozpatrzeniu skarg na program (zarzucono, że pojawia się tam homofobia i mowa nienawiści wobec osób tranpłciowych) stwierdziła, że nie naruszono w nim przepisów Ustawy o radiofonii i telewizji.

Natomiast w br. w ciągu kilku miesięcy ten sam mężczyzna z Elbląga udzielił TVP dwóch wypowiedzi: krytykował opozycję i władze tego miasta.

Media publiczne najmniej wiarygodne

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

W marcowym sondażu Ipsosu 69 proc. Polaków uznało, że „Wiadomości” TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym.

Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.

Autor:tw

KOMENTARZE(18)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas