Internet2020-09-04
7

Seriale "Wojenne dziewczyny" i "O mnie się nie martw" w Netflixie

fot. TVPfot. TVP

Od 16 września użytkownicy platformy Netflix w swojej bibliotece będą mogli znaleźć serial „O mnie się nie martw” TVP2. Od kilku dnia jest dostępna inna produkcja Telewizji Polskiej - "Wojenne dziewczyny".

Trzy sezony "Wojennych dziewczyn" są już dostępne dla użytkowników serwisu Netflixa. Z kolei serial TVP2 - "O mnie się nie martw" będzie można oglądać w tym serwisie od 16 września.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na pytanie portalu Wirtualnemedia.pl, czy w Netflixie pojawią się jeszcze inne seriale telewizji publicznej.

To kolejne produkcje, której prawami podzielił się publiczny nadawca z amerykańską platformą. Wcześniej pojawił się tam m.in. „Zenek”, który przez kilka dni był numerem 1. w karcie „na czasie” wśród użytkowników Netflixa w Polsce.

Jako pierwsi pisaliśmy o tym, że trwają zdjęcia do serialu "Erynie", koprodukcji Netflixa z Telewizją Polską. Ma być najpierw emitowany na amerykańskiej platformie, później w serwisie VOD TVP, a na końcu w otwartym kanale. - Zdjęcia są na zaawansowanym etapie, będzie to serial z Marcinem Dorocińskim w roli głównej - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

„O mnie się nie martw” w TVP2

13. sezon produkcji „O mnie się nie martw” będzie można oglądać od poniedziałku, 14 września o 21.50 w telewizyjnej Dwójce. Archiwalne odcinki można natomiast śledzić w serwisie TVP VOD.

„O mnie się nie martw” to serial komediowo-obyczajowy w którym pokazane są dwa światy: ludzi żyjących „od pierwszego do pierwszego” oraz prawników. W produkcji pojawia się m.in. Joanna Kulig, Aleksandra Domańska, Stefan Pawłowski, Paweł Domagała, Andrzej Zieliński.

Głównymi bohaterkami 13-odcinkowego serialu „Wojenne dziewczyny” są trzy młode kobiety - Irka, Ewka i Marysia, które walczyły z niemieckim okupantem. Każda z dziewczyn wywodzi się z innego środowiska: Irka pochodzi z inteligenckiej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy łączą się w okupowanej Warszawie.

Netflix z rekordowym kwartałem

W drugim kwartale br. Netflix osiągnął wzrost przychodów o 24,9 proc. do 6,15 mld dolarów oraz 720 mln dolarów zysku netto. Liczba jego subskrybentów zwiększyła się o 10,09 mln do 192,95 mln. Na stanowisko CEO został powołany Ted Sarandos, będzie je dzielił z Reedem Hastingsem.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. przeglądarkową wersję Netfliksa odwiedziło 4,76 mln polskich internautów, wykonując 65,96 mln odsłon.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Autor:nb

KOMENTARZE(7)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas