Internet2014-03-19
4

WP.pl rezygnuje z działów o kulturze, szkole i konfliktach

Ostatnie cięcia w Grupie Wirtualna Polska objęły też portal WP.pl, na którym z końcem lutego przestało być aktualizowanych kilka sekcji tematycznych: Muzyka, Kultura, Konflikty i Szkoła.

Jak informowaliśmy we wtorek, Grupa Wirtualna Polska pod koniec lutego zawiesiła serwisy Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl. - Nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - wyjaśnił nam wiceprezes firmy Michał Brański (zobacz szczegóły).

Jednocześnie przestały być aktualizowane niektóre działy tematyczne portalu WP.pl, takie jak Muzyka, Kultura, Konflikty i Szkoła. W każdym z nich od początku marca nie pojawiają się już informacje agencyjne i teksty autorskie, zamarły również ich fanpage’e facebookowe.

Z danych Megapanelu PBI/Gemius wynika, że dział muzyczny WP.pl w styczniu br. miał 2,27 mln użytkowników i 39,3 mln odsłon, sekcja o kulturze - 1,31 mln użytkowników i 24,3 mln odsłon, część zagraniczna działu Wiadomości (do której należy zakładka Konflikty) - 1,74 mln użytkowników i 8,7 mln odsłon, natomiast strony poświęcone szkole - 436 tys. użytkowników i 1,7 mln odsłon.

>>> Najpopularniejsze serwisy tematyczne w styczniu 2014 roku

Rezygnacja z części serwisów i działów Wirtualnej Polski wiąże się z dużymi zwolnieniami, które zaczęły się w portalu pod koniec lutego. Według nieoficjalnych informacji pracę straciło około 100 osób, m.in. szefowie działów Edukacja, Kultura i Muzyka (przeczytaj o tym więcej).

W lutym zostało sfinalizowane przejęcie Wirtualnej Polski od Orange Polska przez Grupę O2 (we współpracy z funduszem Innova Capital). Do zarządu nowo utworzonej Grupy Wirtualna Polska weszli założyciele i dotychczasowi szefowie O2, którzy poinformowali, że przeprowadzony zostanie szybko przegląd serwisów należących do łączących się wydawców. - Chcemy, aby te najniżej wiszące owoce zostały zerwane w najbliższych kilku miesiącach, powiedzmy do wakacji - stwierdził prezes firmy Jacek Świderski (więcej na ten temat).

- Koncentrujemy siły wokół strategicznych sektorów i w tym celu dokonujemy rekonstrukcji portfela serwisów. Co ważne, treści z niektórych zamrażanych witryn i działów, jak np. Kultura, Konflikty czy Edukacja, trafiają do naszych pozostałych serwisów, uzupełniając ich zawartość i podnosząc jakość kontentu - tłumaczy Świderski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Przykładowo treści z serwisu Konflikty trafiły do Wiadomości. Natomiast treści o kulturze ze wszystkich serwisów będą agregowane w nowym kanale Kultura na stronie głównej WP.pl - dodaje.

W styczniu br. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,21 mln użytkowników i 2,79 mld odsłon, a strony Grupy O2 - 9,08 mln użytkowników i 878 mln odsłon. Sam portal WP.pl miał 11,89 mln użytkowników i 2,15 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius).

Autor:tw

KOMENTARZE(4)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas