Badania2016-02-01
8

Za zakupy internetowe na świecie najczęściej płaci się kartą kredytową, w Polsce - gotówką przy odbiorze

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

W ujęciu globalnym najpopularniejszą metodą płacenia za zakupy w sieci są karty kredytowe, ale w Polsce wolimy płacić przy odbiorze - wynika z badania Nielsena.

Ponad połowa (53 proc.) respondentów, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przed badaniem zrobili zakupy przez internet, zapłacili za nie kartą kredytową. 43 proc. badanych skorzystało w tym celu z systemów płatności takich jak PayPal czy Alipay, 39 proc. z karty debetowej, a 38 proc. z polecenia zapłaty ze swojego konta bankowego.

Mniej popularną metodą na świecie okazała się płatność gotówką przy odbiorze (36 proc.), ale to właśnie ją najczęściej wybiera się w Polsce (57 proc.).

>>> 57 proc. internautów kupujących w sieci robi zakupy w zagranicznych e-sklepach, w Polsce tylko 34 proc.

Generalnie karty kredytowe są najczęściej wykorzystywane do płacenia za zakupy online w Ameryce Północnej, krajach Ameryki Łacińskiej oraz w Japonii i Korei Płd. W Chinach i Europie Zachodniej preferowane są cyfrowe systemy płatności, podczas gdy w Polsce i na innych rynkach rozwijających się, takich jak Indie, Nigeria, Rosja, Arabia Saudyjska, Kolumbia czy Tajlandia, dominuje płatność gotówką przy odbiorze.

W krajach, w których płatność gotówką przy odbiorze jest najczęściej wybieraną metodą płacenia za zakupy w sieci, odnotowano niski wskaźnik posiadania kart kredytowych oraz obniżony poziom zaufania do wprowadzania online danych dotyczących tych kart. Przykładowo w Polsce kartę kredytową ma 35 proc. respondentów, a zaufania do udostępniania dotyczących ich informacji w sieci nie ma 56 proc. badanych.

Badanie "Nielsen Global Connected Commerce Survey" zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w okresie sierpień - październik 2015 r. na grupie ponad 13 tys. internautów z regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Północnej, reprezentatywnej ze względu na wiek i płeć.

Autor:km

KOMENTARZE(8)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas