Telewizja2010-04-12
2

Zginął Piotr Nurowski, członek rady nadzorczej Polsatu

W sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginął Piotr Nurowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i członek rady nadzorczej Telewizji Polsat SA.

Piotr Nurowski urodził się w 1945 roku. W 1967 skończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przez krótki czas był sprawozdawcą sportowym w Polskim Radiu. W 1972 roku został wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do spraw młodzieżowo-wychowawczych. Od 1981 roku pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był I sekretarzem ambasady w Moskwie, pracownikiem Departamentu Azji, Afryki i Australii w MSZ, radcą ambasady w Rabacie.

W 1992 Nurowski roku zaangażował się w tworzenie Telewizji Polsat. Zasiadał w jej zarządzie w latach 1992 – 1998, a potem został członkiem rady nadzorczej stacji, cały czas współpracując przy jej programach i kanałach sportowych. - Liga Mistrzów, mundial w Korei i Niemczech, Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii to były kamienie milowe, gdy tworzyliśmy razem team. Będzie mi teraz tego bardzo brakować – wspominał Nurowskiego na antenie Polsat News Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie.

Przez całe życie był pasjonatem sportu. Będąc uczniem sandomierskiego liceum był spikerem na miejscowym stadionie, a dzięki swoim umiejętnościom, po ukończeniu studiów wygrał konkurs na sprawozdawcę sportowego w Polskim Radiu.

W 2005 wystartował w wyborach na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i pokonał obu kontrkandydatów - ówczesnego szefa Stanisława Stefana Paszczyka oraz Adama Giersza. W 2009 roku powierzono mu pełnienie tej funkcji na kolejną czteroletnią kadencję. 17 kwietnia, w roku zdobycia przez polskich sportowców rekordowej liczby, sześciu medali zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver, miał złożyć sprawozdanie na dorocznym zjeździe PKOl.

Sportowcy, działacze i kibice zapamiętają Piotra Nurowskiego jako ogromnego pasjonata sportu i sprawnego działacza. W 2010 roku wybrano go ponownie w skład Komitetu Wykonawczego Narodowych Komitetów Olimpijskich Europy i powierzono kierowanie po raz drugi Komisją Mediów.

Autor:pp

KOMENTARZE(2)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas