Prasa2018-06-29
3

Brytyjscy wydawcy tworzą sojusz by walczyć z dominacją Facebooka i Google. „Taki projekt możliwy w Polsce, ale nie przeciwko gigantom”

KOMENTARZE (3)

WASZE KOMENTARZE

A przecież wystarczy przestać DAWAĆ fesjowi treści.
Po prostu.

Zawiesić aktywnosć na fanpejdżu, przecierpieć brak ruchu z niebieskiego serwisu i obserwować jak się sytuacja rozwinie.

aZaliż2018-06-29 19:13
00

U nas pisali, że Onet i GW będą walczyć z facem, więc przez to cross-linkują się między sobą. A moment wcześniej fejs zlikwidował swoje komentarze i podłączył fejsowe.

xxx2018-06-29 20:05
00

Przeprowadzić referendum ws. opuszczenia przez serwis facebook( dotyczy również serwisów z nim powiązanych) kraju Polskiego. Jakby się okazało, że większość Polaków nie chciałaby aby ten serwis dłużej szarogęsił się po Polsce to serwis przyparty do muru musiałby podać datę użytkownikom na portalu, kiedy opuszcza nasz kraj, tzw. termin ostatecznego opuszczenia. Już po roku od wyjścia ludzie zobaczyliby jaka to ulga, ile marnowali czasu na tego typu serwisy, jak czas im przeciekał przez palce na nieustannym dokumentowaniu swojego życia. Jakby się jeszcze udało aby raz na zawsze zakazać produkcji smartfonów i nakazać produkcję zwykłych telefonów komórkowych to byłby drugi krok do odzyskania samoświadomości. Polska byłaby pierwszym krajem, który przeciwstawiłby się "facebookizacji" i "smartfonizacji" społeczeństwa, powróciłaby dawna harmonia i naturalność, ludzie za takie reformy po stokroć by jeszcze dziękowali, choć na początku byłoby wiele głosów przeciwnych, że Polska staje się krajem reżimowym i tak dalej, a ja powiem tak, z każdym miesiącem każdy poczułby ulgę, doceniłby ,że należy żyć światem realnym, nie oddawać go światowi wirtualnemu. Liczą się tylko dwa światy - ten realny i ten po śmierci, nie ma formy pośredniej w postaci życia wirtualnego. Postęp technologiczny jest ok, ale jak za bardzoingeruje w środowisko człowieka to przyczynia się do jego degradacji, często mamy poczucie ,że nic nie cieszy tak jak dawniej - to właśnie jest odpowiedź, za duże skupienie na innowacjach technologicznych a za małe na drugim człowieku, za duży pośpiech, nieustanna gonitwa nie wiadomo za czym, a wyluzować trochę, zwolnić to mordercze tempo, wtedy może w głowach się rozjaśni. Nie możemy zgodzić się z wizją byśmy byli zakładnikami reżimowych technologii(typu smartfony,internet rzeczy,) mediów społecznościowych( Facebook, Instagram). Trzeba zdjąć te cyfrowo-technologiczne okowy, które coraz bardziej zakleszczają się na naszej wolności. Koniec psot.

Coś trzeba z tym zrobić2018-06-29 20:20
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas