Internet2011-01-05
9

Kurs usability – znaki zapytania

KOMENTARZE (9)

WASZE KOMENTARZE

no miło się to zapowiada, da się to jakoś subskrybować? Jakiś newsletter, RSS by sie przydał

jarjop2011-01-06 18:10
00

Gratulacje dla pomysłodawcy kursu. Usability to niesamowicie ważna kwestia, a większość wciąż nie rozumie ile traci przez brak wiedzy o niej. Sam chęnie poszerzę swoją wiedzę i liczę na sensowną merytorykę. Czekam na kolejny odcinek, mam nadzieje, ze bedzie rownie dobry.

Michal Sapierzynski2011-01-06 18:32
00

@bezUSABILITYman

Staram się korzystać z terminów "usability" i "użyteczność" zamiennie, mam jednak świadomość, że oba wyrazy różnią się znaczeniowo. Termin "użyteczność" obarczony jest również pewnym znaczeniem potocznym, co w konsekwencji może doprowadzić do błędnej interpretacji. Ponadto zauważam tendencje do kojarzenia w Polsce terminu "usability" z cechą stron internetowych, a nie jego szerszym znaczeniem. Zapraszam do zapoznania się z kolejnym artykułem, w którym odniosę się szerzej do tematu.

@Jarek B.
Głównym celem kursu jest wyjaśnienie idei użyteczności w taki sposób, aby umożliwił on czytelnikom jej pełne zrozumienie. Taka wiedza przeniesie się w praktyce na zdolność do zauważania i korygowania problematycznych obszarów strony. W części praktycznej wzbogacimy tak zbudowaną wiedzę odpowiednimi przykładami.

Być może chcieliby Państwo, aby wraz z artykułem, pojawiały się zadania praktyczne, umożliwiające zweryfikowanie nabytej wiedzy w praktyce?
Proszę o informację, co sadzą Państwo o takim pomyśle.

Agnieszka Mozol2011-01-07 09:38
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas