Telewizja2023-01-16
14

Które kanały mogą zniknąć z rynku? „Specjalistyczne, polskie i dokumentalne”

KOMENTARZE (14)

WASZE KOMENTARZE

Co za zakłamanie.

Nadawcy oraz kablówki przez lata doprowadziły w sytuacji w której to widz nigdy się nie liczył. Dla jednych było to sprzedawanie logotypów kanałów TV poukładanych w pakiety telewizyjne. Dla nadawców TV najważniejsze było wepchnięcie kanału do pakietu podstawowego. A gdy już tam kanał wylądował, to nieustające powtórki, powtórki powtórek, a całość przerywana blokami reklamowymi. Stała kasa co miesiąc leci i nie ma się co starać o dobrą ofertę programową.

Dziś jesteśmy w sytuacji w której to widz nie musi się już martwić o dostęp do specjalistycznych treści. Wystarczy włączyć YouTube i tam ma możliwość oglądania czego tylko zechce. Mam tu ba myśli specjalistyczne treści, dokumenty, programy lokalnych twórców. Ta nowa ustawa zwana "lex pilot" jest bardzo korzystna dla widzów. W tym wszystkim interes widza jest bardziej ważny od interesu międzynarodowych korporacji. Dlatego też zakup pojedynczych programów a la carte daje możliwość widzom finansowania tego co chcą oglądać. Mamy wtedy przepływ realnych pieniędzy. Oglądasz, wspierasz, finansujesz. Przy okazji z automatu wyjedzie, że większość kanałów będzie bezpłatna - bo funkcjonują one jako kanały FTA i finansują się z reklam.

Wystarczy wejść na stronę telekabel pl i pobrać sobie raport kanałów tematycznych. Na nich bardzo dobrze widać jakie kanały telewizyjne należą do jakiej grupy medialnej. Gdzie w kablówkach jest miejsce dla nowych kanałów telewizyjnych? Dlaczego kablówki blokują wejście na rynek nowych kanałów TV? Dzięki nowej ustawie lex pilot rynek TV wrzeszczcie się uporządkuje.

Widz2023-01-16 09:24
00

Rynek kanałów telewizyjnych w Polsce jest już i tak patologiczny. Usuwane są wartościowe kanały, np. telewizyjne karaluchy w rodzaju Polonii1 przetrwają chyba wojnę atomową.

Nadawcy i operatorzy zniszczyli i zepsuli rynek do tego stopnia, że odbudowanie zaufania widzów i ich powrotu jest już chyba niemożliwe. Deficyt kanałów tematycznych z dobrej jakości treściami i nieprzerywających program co chwilę reklamami. Większość dawnych potęg (patrz MTV, Discovery, History, Travel) jest cieniem tego czym były 20-30 lat temu (odchodzenie od tematyki kanału, kierowanie ramówki do coraz głupszej widowni i przejście na formaty "reality").

Quality2023-01-16 12:39
00

Na tych kanalach jest tyle powtorek, ze sens ich istnenia wydaje sie watpliwy. Przedrzec sie przez liste kanalow na jakies platformie to jest jakas masakra.

Zula 2023-01-16 18:03
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas