Telewizja2023-11-21
45

Donald Tusk o zmianach w TVP. „Sprawa jest prostsza niż się komuś wydaje”

KOMENTARZE (45)

WASZE KOMENTARZE

Ciekawe jak się potoczy dal
Ciekawe jak się potoczy dalej kariera Pana Kłeczka, oczywiście po zwolnieniu z TVP.

Jedenego jestem pewny. Jeśli pan Kłeczek zostanie zwolniony to z pewnością nie znajdzie pracy w mediach komercyjnych w programie interwencyjnym. Wiadomo dlaczego.

Tomekk28032023-11-21 18:45
109

Media publiczne czeka prawdziwy Armageddon. Oni nabrali gigantycznych kredytów licząc, że nadal będą mogli uprawiać ostrą propagandę. Oj, będzie bolało...

Rada mediów Narodowych została wymyślona w 2016 roku , by obejść kompetencje KRRiT , w zakresie obsadzania zarządów i rad nadzorczych nadawców publicznych .Ale powołana rada jest tworem poza konstytucyjnym , co wynika z wyroku TK z grudnia 2016 roku . A media publiczne są skonstruowane tak że podlegają pod kodeks spółek handlowych , który wyrażnie wskazuje że to właściciel decyduje kto zarządza jego majątkiem i musi mieć wpływ na to jak to się odbywa .O czym mówi art.64 Konstytucji. Jeżeli zatem właścicielem mediów publicznych jest skarb państwa , to odpowiedzialnym za zarządzanie majątkiem jest właściwy minister. W tej sytuacji nawet pierwszego dnia urzędowania nowego rządu , nowy minister odpowiedzialny za media publiczne , może odwoływać ich rady nadzorcze i powoływać nowe .A one mogą odwołać zarządy i powołać nowe .

Teleman2023-11-21 19:14
1611

A gdyby tak połączyć TVP i PR w jedną firmę? TVPR - Telewizja i Polskie Radio. W kilku krajach publiczne radio i telewizja to jedna firma. W przypadku takiej fuzji trzeba by wybrać zupełnie nowe władze.

Gie2023-11-21 19:27
128
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas