Internet2015-06-19
16

Byli dziennikarze „Wprost” uruchomili Kulisy24.com. Naczelnym Sylwester Latkowski. „Dziennikarstwo w interesie publicznym”

fot. papfot. pap

Wczoraj wystartował portal Kulisy24.com, tworzony przez dziennikarzy, którzy odeszli z „Wprost”. Redakcją kieruje Sylwester Latkowski, który do marca był naczelnym tygodnika wydawanego przez PMPG Polskie Media. Serwis ruszył w pierwszą rocznicę wkroczenia ABW do redakcji „Wprost”.

Serwis podzielony jest na osiem sekcji tematycznych: „Nasze śledztwa”, w którym publikowane są materiały śledcze dziennikarzy portalu, „Prawo i bezprawie”, gdzie znalazły się m.in. historie niewyjaśnione, „Społeczeństwo” z tematami społecznymi i „Opinie”, gdzie dziennikarze komentują bieżące sprawy, a także „Polityka”, „Gospodarka”, „Świat” i „Wideo”.

Oprócz Latkowskiego redakcję serwisu tworzy sześć osób: Agnieszka Burzyńska, która jest kierownikiem działu Polityka, Michał Majewski pełniący funkcję kierownika działu śledczego, a także Cezary Łazarewicz, Izabela Smolińska, Paulina Socha-Jakubowska, Olga Wasilewska i Barbara Lang.

Redakcja podkreśla, że chce uprawiać dziennikarstwo, niezależne od polityki i wolne od wpływów biznesu.

- Będziemy patrzeć politykom na ręce. Wszystkim, niezależnie od tego, czy stoją po lewej, czy po prawej stronie politycznej sceny. Będziemy zaglądać za kulisy tej sceny. Za kulisy wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania i biznesu. Będziemy szczególnie wnikliwie prześwietlać to, czego nie widać spoza tych interesów, i punktować nieprawidłowości. Będziemy rozliczać instytucje państwowe, urzędy, służby i organizacje pożytku publicznego - czyli wszystko to, co w sprawnie działającym demokratycznym państwie ma obowiązek służyć obywatelom - wyjaśniają twórcy portalu Kulisy24.com.

Redakcja nie odpowiedziała na nasze pytania.

Przypomnijmy, że 18 czerwca 2014 roku do redakcji „Wprost” wkroczyli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz prokuratorzy. Miało to miejsce po opublikowaniu przez tygodnik pierwszych nagrań podsłuchanych rozmów polityków (publikacje te określano jako „afera taśmowa”). Przez kilka godzin funkcjonariusze próbowali pozyskać od Sylwestra Latkowskiego nośniki z nagraniami, na końcu usiłując odebrać je siłą (więcej na ten temat). W kwietniu prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie akcji ABW we „Wprost” (więcej na ten temat).

W marcu br. Sylwestra Latkowskiego na stanowisku redaktora naczelnego zastąpił Tomasz Wróblewski (więcej na ten temat). W tym samym czasie Michał Majewski, Agnieszka Burzyńska, Olga Wasilewska, Izabela Smolińska i Paulina Socha-Jakubowska złożyli wypowiedzenia (dowiedz się więcej).

Autor:Łukasz Brzezicki

KOMENTARZE(16)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas