Prasa2014-08-06
14

„Gazeta Polska Codziennie” i „Gazeta Wyborcza” najwięcej straciły w I półroczu (wykres)

W I półroczu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich pozostał „Fakt”. Większość tytułów zanotowało spadki, a najwięcej straciły „Gazeta Polska Codziennie” „Gazeta Wyborcza”. Na plusie tylko „Parkiet”.

Średnia sprzedaż ogółem dziennika „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w I półroczu 2014 roku wyniosła 333 340 egz., co w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej oznacza spadek wynoszący 4,36 proc. - wynika z najnowszych danych ZKDP przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

>>> Zobacz jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Drugą lokatę zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Każde jej wydanie w analizowanym okresie sprzedawało się średnio w liczbie 174 708 egz., po spadku o 16,41 proc. - drugim największym w rankingu.

Na ostatniej pozycji podium uplasował się „Super Express” (Murator), którego wynik w I półroczu br. zmniejszył się o 2,67 proc. do 153 022 egz.

Oczko niżej znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średnia sprzedaż ogółem zmalała w ciągu roku o 9,01 proc. i wyniosła 56 345 egz.

Największy spadek, wynoszący 24,25 proc., zanotowała zajmująca siódme miejsce „Gazeta Polska Codziennie” (Forum). Jej średni sprzedażowy wynik w badanym okresie wyniósł 21 061 egz.

>>> Mniejsze spadki sprzedaży dzienników w czerwcu. Na plusie „Parkiet” i „Przegląd Sportowy”

Natomiast jedynym wzrostem pochwalić się mogła wydawana przez Gremi Business Communications „Gazeta Giełdy Parkiet”, która znalazł się jednak na ostatniej pozycji. Jej średnia sprzedaż ogółem zwiększyła się bowiem o 16,25 proc. do 4 400 egz.


 

Zobacz tabelę

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych formy rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Autor:Michał Kurdupski

KOMENTARZE(14)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas