Prasa2014-03-06
37

„Gazeta Polska Codziennie” i „Gazeta Wyborcza” ostro w dół. „Dziennik Gazeta Prawna” przed „Rz”

Shutterstock.comShutterstock.com

W styczniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich pozostał „Fakt”. Najwięcej straciły „Gazeta Polska Codziennie” i „Gazeta Wyborcza”, a zyskały tylko „Parkiet” i „Super Express”.

Średnia sprzedaż ogółem dziennika „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w styczniu 2014 roku wyniosła 352 068 egz., co w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej oznacza spadek wynoszący 2,64 proc. - wynika z najnowszych danych ZKDP przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Druga pozycja należała do „Gazety Wyborczej” (Agora). Każde jej wydanie w analizowanym okresie sprzedawało się średnio w liczbie 187 032 egz., po spadku o 14,17 proc.

Na ostatniej lokacie podium uplasował się „Super Express” (Murator). Jego wynik w styczniu br. zwiększył się o 3 proc. do 164 056 egz.

Oczko niżej znalazł się „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), którego średnia sprzedaż ogółem zmalała w ciągu roku o 3,27 proc. i wyniosła 62 817 egz. „DGP” w styczniu br. miał lepszy wynik niż „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), która uplasowała się na miejscu piątym ze średnią sprzedażą ogółem wynoszącą 56 383 egz. (- 10,52 proc.).

Trzeba jednak dodać, że „Dziennik Gazeta Prawna” w styczniu br. regularnie dołączał dodatki do części nakładu swoich wydań, a numery te promowane były w mediach. Takiej formy wspierania sprzedaży nie stosowała natomiast „Rzeczpospolita”. - Takie działania są nieskuteczne, bo stosunkowo dużo kosztują, a nie budują lojalności czytelnika - mówi nam Karol Smoląg, rzecznik prasowy Gremi Business Communication.

Największy spadek, wynoszący 26,94 proc., zanotowała zajmująca siódme miejsce „Gazeta Polska Codziennie” (Forum). Jej średni sprzedażowy wynik w badanym miesiącu wyniósł 21 783 egz.

Natomiast największym wzrostem pochwalić się mogła wydawana przez Gremi Business Communications „Gazeta Giełdy Parkiet”. Jej średnia sprzedaż ogółem zwiększyła się bowiem o 15,69 proc. do 4 357 egz. Tytuł znalazł się jednak na ostatniej pozycji.

>>> Zobacz wszystkie okładki w naszym nowym serwisie

Zobacz tabelę

Autor:mk

KOMENTARZE(37)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas