Prasa2011-03-21
21

“Gość Niedzielny” liderem, Gazeta Polska do góry o 250 proc.

Większość tygodników opinii zanotowało w styczniu br. wzrost sprzedaży ogółem. Pozycję lidera utrzymał “Gość Niedzielny”, a najbardziej – bo o 250 proc. - wzrosła sprzedaż “Gazety Polskiej”.

Średnia sprzedaż ogółem “Gościa Niedzielnego” (Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej “Gość Niedzielny”) w styczniu br. wyniosła 147 159 egz. i była o 5,55 proc. wyższa niż w styczniu 2010 roku – wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Tuż za “Gościem Niedzielnym” uplasowała się “Polityka” (“Polityka” Spółdzielnia Pracy), która zanotowała wzrost o 8,15 proc. i jej średnia sprzedaż ogółem wyniosła 145 500 egz.

Największy wzrost w zestawieniu zanotowała piąta “Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie). Jej wynik poszedł do góry aż o 246,76 proc. i wyniósł w pierwszym miesiącu br. 87 564 egz.

Najwięcej stracił natomiast zajmujący ostatnią, dziewiątą lokatę “Przewodnik Katolicki” (Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha). Jego sprzedaż ogółem zmalała o 9,27 proc. i wyniosła 3 228 egz. 

Zobacz tabelę

 
Porównując dane ze stycznia br. do danych z grudnia ub.r., widać, że prawie wszystkie tytuły zanotowały spadki sprzedaży poza “Gazetą Polską”, której wynik poszedł do góry o 30,07 proc. Najwięcej (9,08 proc.) stracił “Wprost” .

Zobacz tabelę

 

Wśród tygodników z przedrukami z prasy polskiej i zagranicznej liderem w styczniu br. był niezmiennie “Tygodnik Angora” (Wydawnictwo Westa-Druk Mirosław Kuliś), którego sprzedaż ogółem wzrosła o 9,1 proc. i wyniosła 366 964 egz. 

Zobacz tabelę


Uwaga! Prezentowane w tym artykule dane opierają się na wskaźniku sprzedaży ogółem - jest to sprzedaż gazet w kioskach i w prenumeracie. W prasie bywają przedstawiane wyniki z kategorii "rozpowszechnianie płatne razem", które obejmuje - oprócz sprzedaży ogółem - sprzedaż w ramach której gazety zostały sprzedane po cenie nie niższej niż 30% ceny egzemplarzowej i nie spełniają warunków sprzedaży egzemplarzowej lub prenumeraty. Na przykład są sprzedane przez wydawcę w celu dalszego bezpłatnego rozpowszechniania (np. w samolotach, PKP, hotelach itp.) lub na podstawie umów barterowych w zamian za towary lub usługi.

Autor:Patryk Pallus

Więcej informacji:tygodnik opinii, zdkp

KOMENTARZE(21)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas