Prasa2021-03-31
14

Powstała Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy RASP. Jej członkowie zachowują anonimowość

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Zawiązana w styczniu Komisja Tymczasowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Ringier Axel Springer Polska przekształciła się w stałą Komisję Zakładową. Związkowcy nie podają składu komisji, a wyznaczony przez nich do kontaktów z mediami Marcin Terlik zapewnia, że "tych nazwisk nie ujawniamy ani na zewnątrz, ani na forum wewnętrznym".

Komisja w tymczasowym kształcie powstała w połowie stycznia br. Jako podstawowe cele jej członkowie definiowali od początku ochronę praw pracowników, obronę przed zwolnieniami, poprawę wynagrodzeń, dbanie o przejrzystość i sprawiedliwość systemu wynagrodzeń, premii, awansów, a także kar dyscyplinarnych, ale także wprowadzenie możliwości przechodzenia z umów śmieciowych na umowy o pracę dla każdego pracownika.

Jak zapewniają - chcą także walczyć o wprowadzenie dodatkowego wynagrodzenia za wykonywanie obowiązków zawodowych w dni ustawowo wolne od pracy, w nocy oraz po godzinach oraz o dostosowanie organizacji pracy i liczby zatrudnionych osób do stawianych zespołom wymagań.

Kolejnymi celami są dostosowanie organizacji pracy i liczby zatrudnionych osób do stawianych zespołom wymagań, umożliwienie wypłaty rekompensat dla pracowników i współpracowników pracujących z domu nie z własnego wyboru oraz aktywizacja działań zapobiegających mobbingowi i molestowaniu oraz ich wyjaśnianie. Te cele zostały też potwierdzone kilka dni temu, podczas walnego zebrania członków.

Zgodnie z zapowiedziami przekształcono też Tymczasową Komisję w stałą Komisję Zakładową OZZ Inicjatywa Pracownicza.

Nazwiska znane tylko pracodawcy

Walne zebranie wybrało tez dwa ciała: prezydium i komisję rewizyjną. Jednak nazwisk osób tam zasiadających związkowcy nie podają. - Nie ujawniamy ich ani na zewnątrz, ani na forum wewnętrznym. Natomiast - zgodnie z przepisami - to pracodawcy ujawnimy nazwiska członków, którzy będą kontaktowali się z nim w sprawach pracowniczych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Terlik, wyznaczony przez Komisję Zakładową do kontaktu z mediami.

- W ciągu niecałych trzech miesięcy działania naszej organizacji związkowej udało nam się kilkukrotnie zwiększyć liczbę jej członków. Jesteśmy po pierwszych rozmowach z przedstawicielami pracodawcy i mamy zamiar dalej działać na rzecz realizacji naszych celów, również we współpracy z innymi organizacjami związkowymi działającymi w naszej firmie - zapewnia Terlik.

To już trzecia związkowa organizacja działająca przy Ringier Axel Springer Polska. - W naszej firmie od dawna działają związki zawodowe. Traktujemy się po partnersku i współpracujemy w wielu kwestiach istotnych dla pracowników. Liczę, że współpraca z nowym związkiem będzie przebiegać podobnie – komentowała w styczniu dla portalu Wirtualnemedia.pl Monika Remiszewska, dyrektor personalna w spółce.

W 2019 r. Ringier Axel Springer Polska zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 592,27 mln zł, a jego zysk netto wzrósł z 6,02 do 28,4 mln zł. Zmalały wpływy ze sprzedaży prasy i reklam w niej, a wpływy z reklam internetowych wzrosły o 2 proc. W firmie pracowało 1,4 tys. osób.

Autor:jk

KOMENTARZE(14)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas