Telewizja2024-02-13
43

Maksymilian Rigamonti dołączył do TVP. Pracuje w agencji publicystyki i dokumentu

Maksymilian Rigamonti, fot. YouTube/Xplore FUJIFILMMaksymilian Rigamonti, fot. YouTube/Xplore FUJIFILM

Fotograf Maksymilian Rigamonti rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jak przekazał nam Rigamonti, będzie pracował w agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych.
 

- Poniedziałek to był mój pierwszy dzień pracy w TVP. Będę pracował w agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych przy kolaudacji najróżniejszych materiałów dziennikarskich, w tym m.in. reportaży i dokumentów. Moje zadania obejmują sprawdzanie materiału przed wypuszczeniem go do emisji - przekazał Maksymilian Rigamonti portalowi Wirtualnemedia.pl.

Maksymilian Rigamonti w TVP

Niedawno informowaliśmy, że Piotr Maślak został szefem agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych. Dziennikarz był jednym z pierwszych zwolnionych z TVP na początku 2016 r., po tym jak spółką zaczął kierować Jacek Kurski, a ostatnio pracował w TOK FM. 

Maksymialian Rigamonti jako fotograf i fotoreporter współpracował m.in. z redakcjami „Dziennika Gazety Prawnej” i „Wprost”. W 2012 roku został zdobywcą nagrody głównej (zdjęcie roku) w konkursie Grand Press Photo.

Czytaj także: TVP ma nową korespondentkę w Paryżu

Do zadań agencji publicystyki i dokumentu należy nadzór nad programami publicystycznymi i społecznymi w ramówkach anten głównych, a także kreowanie filmów i cykli dokumentalnych. 

Praca agencji może być utrudniona w momencie, gdy Telewizja Polska nadal czeka na transze z abonamentu. Kilka dni temu większość członków KRRiT opowiedziało się za przekazaniem pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego do depozytu sądowego. Chodzi o 158 mln zł z transz, które miały zostać wypłacone w styczniu i na początku lutego.

Czytaj także: 2025 bez abonamentu RTV

Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztof Luft wystosował pismo do przewodniczącego Macieja Świrskiego i pozostałych członków KRRiT. Przestrzega przed „katastrofą finansową”, do której może doprowadzić nieprzekazywanie TVP, Polskiemu Radiu i rozgłośniom regionalnym pieniędzy z abonamentu RTV. 

Autor:Dominik Senkowski

KOMENTARZE(43)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas