Radio2015-02-27
45

Polskie Radio wyjaśniło z dziennikarzem niezręczne pytanie do prezydenta. „Lapsus niepodważający obiektywizmu”

Krzysztof Grzesiowski, fot. Polskie RadioKrzysztof Grzesiowski, fot. Polskie Radio

Kierownictwo radiowej Jedynki przyjęło wyjaśnienia dziennikarza Krzysztofa Grzesiowskiego dotyczące jego stwierdzenia w rozmowie z Bronisławem Komorowskim: „My, czyli ci którzy popierają pana osobę”. - To lapsus językowy, który nie może podważać obiektywizmu i wysokich standardów redaktora Grzesiowskiego i innych naszych dziennikarzy - podkreśla dyrektor stacji Kamil Dąbrowa.

W środę na antenie Jedynki Bronisław Komorowski zapowiedział, że slogan „Nasz prezydent” nie będzie jego głównym hasłem wyborczym i takie hasło zostanie ogłoszone najprawdopodobniej 7 marca, na co prowadzący z nim rozmowę Krzysztof Grzesiowski zapytał: „Dlaczego musimy tyle czekać? My, czyli ci którzy popierają pana osobę?”.

 

Takie pytania wywołały krytyczne opinie niektórych publicystów, interpretujących je jako niedopuszczalną deklarację stronniczości dziennikarza Polskiego Radia (przeczytaj te komentarze).

W czwartek Grzesiowski w rozmowie z kierownictwem Jedynki wytłumaczył, dlaczego zadał pytania w takiej formie. - Potwierdził to, co przypuszczałem - że był to lapsus językowy, wynikający być może z tego, że chwilę wcześniej była mowa o haśle „Nasz prezydent” - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Dąbrowa, dyrektor rozgłośni. - Takie lapsusy zdarzają się czasami w audycjach na żywo. Jednak nie mogą w żaden sposób podważać obiektywizmu i wysokich standardów redaktora Grzesiowskiego i innych dziennikarzy Polskiego Radia - dodał.

Wyjaśnienia Krzysztofa Grzesiowskiego zakończyły tę sprawę. - Redaktor Grzesiowski swoje wywiady przeprowadza z zachowaniem najwyższych standardów dziennikarskich, nie bez przyczyny od lat rozmawia na antenie Jedynki z osobami pełniącymi najważniejsze funkcje publiczne. Być może właśnie z uwagi na jego nienaganną pracę ostatni lapsus został tak szybko zauważony i był dość szeroko komentowany - stwierdził Kamil Dąbrowa.

Od listopada ub.r. do stycznia br. średni udział Jedynki w rynku radiowym wynosił 9,9 proc. (według danych Radio Track - zobacz wyniki wszystkich stacji ogólnopolskich).

Autor:tw

KOMENTARZE(45)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas