Telewizja2016-03-01
35

Poranne pasmo na żywo „Dzień dobry Polsko” od kwietnia w TVP1

Jan Pawlicki, fot. AKPAJan Pawlicki, fot. AKPA

W kwietniu na antenie TVP1 zadebiutuje nowe dwugodzinne pasmo poranne „Dzień dobry Polsko”, realizowane w studiu z widokiem na panoramę Warszawy. - Chcemy towarzyszyć widzom w ich przygotowaniach do pracy - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, szef Jedynki.

Nowe pasmo śniadaniowe w Jedynce potrwa dwie godziny i będzie nadawane na żywo od 6.00 do 8.00, gdy startuje „Pytanie na śniadanie” w TVP2. W „Dzień dobry Polsko” przeważać będą tematy lifestylowe i poradnikowe. Pojawią się również materiały i łączenia z ośrodkami regionalnymi Telewizji Polskiej. Jedynym elementem publicystycznym poranka TVP1 pozostaną rozmowy z politykami w programie „Polityka przy kawie”, nadawanym na zakończenie „Dzień dobry Polsko”.

- Chcemy towarzyszyć widzom w ich przygotowaniach do pracy, dać im energię na cały dzień - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor TVP1. - Nie wracamy do nazwy „Kawa czy herbata?”. Szanujemy tradycję, ale idziemy do przodu - dodaje.

„Dzień dobry Polsko” będzie realizowane poza studiami w gmachu TVP przy ul. Woronicza. Nadawca ma już wybraną lokalizację i miejsce, gdzie powstanie plan zdjęciowy, ale nadal ustala szczegóły umowy. Prawdopodobnie to jeden z biurowców z widokiem na panoramę Warszawy.

TVP1 prowadzi rozmowy z osobami, które będą gospodarzami „Dzień dobry Polsko”. W sezonie wiosennym program najprawdopodobniej poprowadzą dziennikarze związani z Telewizją Polską. Dyrektor anteny nie wyklucza jednak zorganizowania w przyszłości otwartego castingu, który wyłoniłby nowe twarze pasma porannego.

Przypomnijmy, że w przeszłości w paśmie 6.00-8.00 TVP1 emitowała poranny blok „Kawa czy herbata?”. Był to pierwszy program śniadaniowy w Polsce, zadebiutował w 1992 roku. Decyzję o zakończeniu jego realizacji w 2013 roku argumentowano spadającą oglądalnością.

Warto dodać, że analogiczne nazwy porannych pasm do tej przyjętej przez TVP1 są używane na całym świecie, np. w Niemczech kanał RTL nadaje program „Guten Morgen Deutschland”, a w Stanach Zjednoczonych w ABC i ABC News Now można oglądać „Good Morning America”. Od 2008 roku przez kilka lat Superstacja nadawała poranny blok pod nazwą „Dzień dobry Polsko”, natomiast analogiczne pasmo Telewizji Republika jest zatytułowane „Polska na dzień dobry”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wyniósł 13,10 proc.

Autor:Łukasz Brzezicki

KOMENTARZE(35)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas