Radio2013-09-03
8

Radio codziennie dociera do 22,4 mln Polaków. Szczyt przypada na godziny poranne

W ciągu doby radia słucha 22,4 mln osób. Pora najwyższej słuchalności notowana jest w godzinach porannych i południowych - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

W okresie od maja do lipca 2013 roku średni dobowy zasięg liczby słuchaczy radia w Polsce wyniósł 22,42 mln osób, natomiast w przeciągu tygodnia słuchanie radia deklarowało 28,44 mln osób - wynika z raportu Radio Track Millward Brown przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl.

Pora największej słuchalności rozgłośni radiowych przypada na okres od godz. 8.00 do 15.00 (zwłaszcza od godz. 9.00 do 10.00). Wówczas średnia godzinowa liczba słuchaczy plasuje się na poziomie od 8,40 mln do 9,23 mln osób.

Zobacz tabelę

 

- Radio jest medium, które każdego dnia trafia do wielomilionowej rzeszy odbiorców. Słuchanie radia codziennie deklaruje aż 22,4 mln Polaków, a przynajmniej raz w tygodniu - 28,4 mln. Wbrew powszechnej opinii nie tylko godziny poranne są tymi, gdy przy odbiornikach spędza czas najwięcej radiosłuchaczy. Największą grupę odbiorców - bo aż od 8,4 do 9,2 mln - radio ma w godzinach od 8.00 do 15.00. A więc w czasie największej aktywności  życiowej lub zawodowej swój czas z radiem spędza co czwarty Polak. Także w godzinach popołudniowych i wczesnoporannych audytorium radiowe jest ogromne. Od godz. 7 do 8 rano oraz od godz. 15 do 16 radia słucha każdego dnia prawie 8 mln Polaków. Po godzinie 16 słuchaczy jest 7,1 mln, po godz. 17 - 6,1 mln, po godz. 18 - 5,4 mln. Godziny wieczorne, mimo iż są „zarezerwowane” dla telewizji, to także ogromne kilkumilionowe audytorium radiowe - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Monika Polewska, rzecznik KBR.

>>> Najsłabszy w historii wynik Radia ZET, tracą też Jedynka i Trójka

Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Autor:mk

KOMENTARZE(8)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas