Radio2022-09-21
25

Z Radia ZET odchodzą dziennikarze pracujący w dziale informacji

Tamara Pawlik-Lipska, Daria Klimza, Paweł Nadrowski i Mateusz Warianka rozstają się z Radiem ZET. Jednocześnie stacja rozpoczęła rekrutację na stanowiska, które tam zajmowali.

Paweł Nadrowski z Radia ZET odszedł w wakacje. Ze stacją był związany od maja 2017 r. Był wydawcą i prowadzącym serwisy ekonomiczne oraz "Wiadomości Radia ZET". Wcześniej przez pięć lat pracował w warszawskim Radiu Kolor - był tam m.in. szefem działu informacje. Pracę w mediach rozpoczął w Polskim Radiu RDC w 2011 r.

- Z końcem września odchodzą Tamara Pawlik-Lipska, Daria Klimza i Mateusz Warianka - informuje nas Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu, nadawcy Radia ZET. I dodaje: - Nie komentujemy zmian personalnych.

Tamara Pawlik-Lipska do Radia ZET dołączyła we wrześniu 2016 r. Od tego czasu przygotowywała i prowadziła "Wiadomości Radia ZET". Wcześniej - przez rok - była prezenterką "Faktów" w RMF FM. W latach 2010-2015 była związana z Grupą Radiową Time, a jeszcze wcześniej współpracowała z telewizją Fokus TV oraz internetowym studenckim Radiem 17 w Krakowie.

Daria Klimza odchodzi z dziennikarstwa

Daria Klimza była śląską korespondentką Radia ZET. Z rozgłośnią była związana od marca 2021 r. Wcześniej - przez ponad 15 lat - można ją było usłyszeć na antenie Radia TOK FM. W tym czasie relacjonowała najważniejsze wydarzenia na Śląsku, m.in.: katastrofę hali MTK, katastrofę górniczą w kopalni Halemba, w kopalni Ruch Śląsk, Zofiówce czy też najdłuższy strajk w powojennej Polsce - w kopalni Budryk. Specjalizuje się w tematyce górniczej oraz transformacji energetycznej kraju.

Zanim dołączyła do Radia TOK FM, pracowała m.in. dla Radia eM, Radia Plus Katowice oraz Radia Plus Gliwice. Związana była również z TVP oraz TVN.

Jak już informowaliśmy, Daria Klimza po 23 latach postanowiła odejść z dziennikarstwa. - Będę teraz pracować w dziale prasowym firmy z branży węglowej. Górnictwo to dziedzina, która mnie interesuje. Znajduje się teraz w ciekawym momencie. Cieszę się na nowe wyzwania - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl.

Mateusz Warianka to dziennikarz sportowy. Do Radia ZET dołączył w sierpniu 2021 r. Wcześniej - przez nieco ponad rok - pracował w Polskim Radiu Łódź. Przygodę z mediami zaczynał w 2012 r. w koszalińskim oddziale Radia ESKA. W 2014 r. dołączył do zespołu Twojego Radia Stargard, z którym był związany do września 2017 r. Kolejne trzy lata (2017-2020) spędził w redakcji sportowej Radia TOK FM.

Jak informuje nas Michał Aleksandrowicz, Radio ZET obecnie prowadzi rekrutacje. Szuka dziennikarzy i reporterów w Warszawie, na Śląsku, w Krakowie i Poznaniu. Na stronie Eurozetu jest też ogłoszenie o pracę dla dziennikarza sportowego, który zasiądzie przed mikrofonem Radia ZET.

Od stycznia br. dyrektorem informacji Radia ZET jest Marek Czyż. Zastąpił na tym stanowisku Joannę Komolkę, która odeszła ze stacji.

Radiu ZET spadła słuchalność

Od 29 sierpnia Radio ZET nadaje programy według jesiennej ramówki. Są w niej dwie duże nowości. Program Andrzeja Stankiewicza, podsumowujący wydarzenia tygodnia, przeniesiony został na sobotę i zmienił nazwę na "6. dzień tygodnia w Radiu ZET". Z kolei Bogdan Rymanowski, który dołączył do rozgłośni, prowadzi poranne rozmowy z politykami po godz. 8. Zastąpił Beatę Lubecką, którą teraz można usłyszeć w popołudniowej odsłonie "Gościa Radia ZET" po godz. 17. Jesienią powrócono do układu ramówki sprzed wakacji i pasma programowe nadawane od poniedziałku do piątku pozostały niezmienione.

Według najnowszego badania Radio Track w okresie od czerwca do sierpnia br. Radio ZET miało 12,7 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 13,2 proc. rok wcześniej. Zwiększyła się przewaga RMF FM (w najnowszym badaniu - 31,7 proc.) nad Radiem ZET. Obie stacje dzieli obecnie aż 19 pkt. proc. To najwięcej w historii badań.

Autor:ram

KOMENTARZE(25)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas