Radio2013-10-10
18

Sieci radiowe: Radio Plus w górę o 430 proc., Radio ZET Gold z wynikiem jak Planeta FM

Liderem słuchalności wśród sieci radiowych w III kwartale 2013 roku była Eska. Ogromny wzrost zanotowało Radio Plus, zaś udział nowej sieci Radio ZET Gold był taki sam jak rok wcześniej wynik Planety FM.

Udział sieci radiowej Eska w okresie od lipca do września 2013 roku wyniósł 7,7 proc., czyli 0,1 pkt. proc. mniej niż w analogicznym okresie 2012 roku - wynika z danych Radio Track Millward Brown przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Na drugim miejscu uplasowało się Audytorium 17, skupiające 17 rozgłośni radia publicznego z udziałem wynoszącym 7,3 proc. po wzroście o 0,4 pkt. proc.

Na podium znalazło się jeszcze Radio Plus, które awansowało z miejsca piątego. Udział tej rozgłośni poszedł do góry aż o 4 pkt. proc. (430,1 proc.) do 4,9 proc. To efekt tego, że od kwietnia br. zmieniono format muzyczny tej stacji z soft AC na disco. Zmianie uległ również program sieci - odświeżono formułę dotychczasowych pasm, a na antenie pojawiły się nowe audycje i nowi prowadzący.

Zobacz tabelę


Siódme miejsce zajęła sieć Radio ZET Gold, która powstała w lipcu br. w miejsce Planety FM (dowiedz się więcej). Nowe radio prezentuje przeboje z ostatnich dekad i kierowane jest do dojrzałych słuchaczy, zaś jego poprzednik grał głównie muzykę klubową i kierowany był do młodszej grupy słuchaczy. Mimo tak radykalnej zmiany formatu udział sieci utrzymał się na poziomie 0,9 proc.

Zobacz tabelę


- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, bo zmiana profilu słuchacza z Planety na ZET Gold była znacząca. Liczyliśmy się nawet z możliwym spadkiem słuchalności w pierwszym okresie, tymczasem notujemy wzrosty w nowej grupie celowej, czyli wśród słuchaczy w wieku 35-59 lat - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Szczepanik, rzecznik prasowa Eurozetu. Jak informuje, udział stacji w tym targecie wzrósł z 0,7 proc. w II kwartale br. do 1 proc. w III kwartale br.

Eurozet z kampanią reklamową promującą Radio ZET Gold wystartował dopiero pod koniec września br., więc jej potencjalne efekty nie są jeszcze widoczne w badaniach (więcej na ten temat). - Okres od startu nowego produktu do startu jego kampanii wykorzystaliśmy do dopracowania formatu. Musieliśmy to robić na "żywym organizmie", dlatego reklama wystartowała w momencie, kiedy byliśmy pewni najwyższej jakości programu - mówi Szczepanik.

Autor:pp / mk

KOMENTARZE(18)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas