Telewizja2016-11-21
59

Telewizja Polska nakręci film dokumentalny o historii „Gazety Wyborczej”

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRWarszawska siedziba Agory, fot. materiały PR

Telewizja Polska zleci realizację pełnometrażowego filmu dokumentalnego o historii „Gazety Wyborczej”. Zdecydował o tym Piotr Gursztyn, nowy dyrektor biura programowego TVP. - To ciekawy projekt, nie ma w Polsce dokumentu o dużym koncernie medialnym - uzasadnia Wirtualnemedia.pl Gursztyn.

O swojej decyzji Piotr Gursztyn poinformował na Twitterze. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zacznie się realizacja filmu ani kto będzie jego reżyserem. - Może jakieś typy co do reżysera? - zapytał na Twitterze Gursztyn.

- Zdecydowaliśmy się na realizację filmu dokumentalnego o „Gazecie Wyborczej”, bo „Gazeta Wyborcza” interesuje się TVP. Szczególnie zainspirowały nas teksty Agnieszki Kublik. A poważnie mówiąc, o realizacji tego filmu mówili nam poważni publicyści i widzowie. To ciekawy projekt, nie ma w Polsce dokumentu o dużym koncernie medialnym - mówi Piotr Gursztyn portalowi Wirtualnemedia.pl.

Według naszych ustaleń prawdopodobnie nad projektem pracować będzie Anita Gargas, która od września br. przygotowuje i prowadzi w TVP1 swój magazyn śledczy.

Od początku br., po tym jak po powołaniu nowego zarządu Telewizji Polskiej nastąpiło wiele zmian na stanowiskach dyrektorskich, w redakcjach oraz ramówkach kanałów nadawcy, „Gazeta Wyborcza” mocno krytykuje TVP, przede wszystkim programy informacyjne i publicystyczne (przez pewien okres w serwisie internetowym „GW” recenzowano krytycznie każde wydanie „Wiadomości”). O TVP pisze na łamach „GW” najczęściej Agnieszka Kublik, która relacjonowała m.in. kulisy pracy w redakcji „Wiadomości”. W połowie lipca dziennikarka zachęcała do kierowania do KRRiT skarg na materiały z programu na temat szczytu NATO w Warszawie, które jej zdaniem były zmanipulowane.

Z drugiej strony „Wiadomości” w negatywnym tonie opisują niektóre artykuły z „Gazety Wyborczej” i opinie jej publicystów. Pod koniec października program analizował rekordowo niską sprzedaż „GW”, a parę dni wcześniej przy okazji 70. urodzin Adama Michnika opisał głównie negatywne wydarzenia z jego życia (na ten materiał złożono kilkanaście skarg do KRRiT).

Dziennikarze „Wiadomości” i „Gazety Wyborczej” nieraz w ostatnich tygodniach wymieniali krytyczne uwagi pod swoim adresem na Twitterze.

Autor:tw

KOMENTARZE(59)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas